Московська церква з партією регіонів прагне захопити владу на Буковині

Хто з ким, проти кого

Вибори до Верховної ради України 21 липня змінять обличчя парламенту. Але не змінять його суть. Ці зміни відбудуться не завдяки комусь, а всупереч будь-яким дотеперішнім технологіям і тактикам ведення передвиборчих баталій.

Українська нація не спромоглася протистояти новим суспільним атакам, котрі змінюють світ. Ми влізли до віртуальної реальності і замінили її на правдиву. У комп’ютерах нам проводять вибори, призначають президентів. Ми починаємо жити як в кіно. Найкраще це доводять недавні вибори президента України. Люди надивилися 95 кварталу і почали в ньому жити. Вони реального президента поміняли на кіношного Голобородька.

Коли закінчилося кіно, підрахували голоси, прилетів Коломойський, повернулися регіонали, ми почали відходити від кіношних образів. Але вже пізно: «Слуга народу» розпочав наступний сезон.

Наразі багато хто думає і цим себе заспокоює, що не буде дострокових виборів до ВРУ. Будуть! Навіть тоді, коли здається, що мляво і якось інертно розгортаються виборчі штаби партій. А кандидатів у депутати досі не знайшли. І попри ці всі негаразди вибори відбудуться тоді, коли сказав президент Зеленський – 21 липня. Бо йому далі зволікати не можна. Далі –велике падіння рейтингу і втрата електоральних настроїв саме на «Слугу народу». Зараз карта лягає так, що сам президент і його партія набирають необхідну кількість депутатів – більше 226.

І навіть коаліції не треба буде створювати. Хіба що для того, аби віддати посаду прем’єр міністра України Юлії Тимошенко. Все це виглядає нібито абсурдним, як в кіно. Насправді – це технології, проти яких немає можливості боротися.

Спробуємо розглянути ці технології на прикладі Чернівецької області. Тут ми маємо можливість порівняти з усією Україною. Адже Буковина у своїх електоральних настроях цілковито копіює нашу державу.

Ми маємо свій Захід – Путильський, Вижницький, Кіцманський, Сторожинецький райони – виборчий округ № 202. Там голосують так, як ми на заході України. Виграє Зеленський і «Слуга народу».

Схід Чернівецької області – це Бессарабія: Сокирянський, Кельменецький, Хотинський райони – в.о. № 204. Тут і Заставнівський район, щоправда, виборці цього району дещо відрізняються від Сокирянського. Там також переможе Зеленський і «Слуга народу».

Південь Буковини – румуномовний – Новоселицький, Герцаївський, Глибоцький райони – в. о. № 203. Як і на півдні України там дуже сильні позиції «Опозиційного блоку». Але вибори виграє Зеленський та його «Слуга народу». Щоправда, певні корективи буде вносити Садгора та українські села Сторожинецького району (які також належать до цього округу). Хтось раніше тут заклав добру тенденцію, за якої можливий мажоритарний виграш кандидата від української, а не румунської спільноти.

І самі Чернівці – в.о. № 201 – повністю копіюють Київ, де Зеленський та «Слуга народу» виграють вибори, але з трохи меншим відсотком за інші округи.

То що ж сталося в Україні (на Буковині)? Зеленський зійшов з екранів телевізорів і став реальним президентом. «Слуга народу» стала правлячою партією в Україні ще задовго до виборів. А спочатку ніби все відбувалось по приколу. І прикол цей став дійсністю.

Не нова це технологія. Вона вже була апробована в Ісландії, коли коміки по приколу виграли вибори, та в Естонії.

У прибалтійській країні взагалі стався курйоз. Там 12 науковців нібито створили якусь віртуальну партію в Інтернеті. Розкрутили її й пішли на вибори. Коли люди проголосували, з’ясувалося, що партія набрала голосів на 25 мандатів до парламенту. А у неї було всього 12 кандидатів.

Нам це не загрожує. Бо після виграшу Зеленського, до його партії, яку представляв на Буковині Віталій Другановський, потягнулася ціла вервечка майбутніх «зелених» партійців. Вони на бігу перевзувалися і засвідчували свою прихильність Зе. Досі нема відбою від багатопартійників, котрі день і ніч стоять у чергах під офісом Другановського.

І все ж таки, хоч їх і багато, а депутатом нема кого виставити. Нема кому й у штабі працювати. Доводиться наймати людей і з інших партій, і з інших політичних структур. Зараз навіть  цього не вистачає, аби заповнити увесь партійний список кандидатів у депутати і мажоритарників. А ще треба членів ОВК, ДВК, спостерігачів, агітаторів… Щоправда, останніх вже не треба. Сам Зеленський, 95 квартал та кіногерой «Слуги народу» активно загітували людей настільки, що сьогодні у виборчих округах Чернівецької області виграють вибори до парламенту всі, кого висунуть на з’їзді партії 8 червня. Прізвище, ім’я і по батькові не мають значення. Професіоналізм, патріотизм, порядність – не мають значення. Стать, вік, орієнтація – не мають значення.

Висувайте хоч дуба «зеленого» – і він стане депутатом.

У Чернівецькій області три соціологічних служби провели опитування у всіх виборчих округах.

Результати здивували навіть тих, хто давно нічим не дивувався.

Замовники соціологій активно замовчали і не дозволяють не тільки їх публікувати, а й навіть натякати на будь-які цифри. Єдине, що просочилося крізь виставлені бар’єри – це рейтинг «Слуги народу» – від 30 до 40% тих, хто прийде на вибори 21 липня.

Мажоритарні округи можуть виграти теперішні депутати Федорук, Рибак, Тіміш і Бурбак тільки за умови, що вони укладуть якісь таємні угоди з партією «Слуга народу» чи їхнім уповноваженим на цій території.

Зараз активно цим займаються Микола Федорук (в.о. № 201) та Максим Бурбак (в.о. № 204). Вони представники «Народного фронту». Але ця партія не йде на вибори за пропорційними партійними списками. Тільки мажоритарники спробують ще раз здобути щасливий мандат депутата.

З огляду на те, як сформувалися ОВК, можна зробити невтішний висновок для всіх інших партій, окрім «Опозиційного блоку», «Народного фронту», ВО «Батьківщина» та РПУ Олега Ляшка. Вони  змогли і захотіли заповнити місця у комісіях своїми висуванцями. Тим паче, що Опоблок і НФ матимуть й своїх керівників.

Зокрема, головою ОВК в. о. № 204 став фронтовик (це округ депутата Максима Бурбака), а на в. о. № 203 голова від Опоблоку. Якщо з Бессарабським округом більш-менш зрозумілим є інтерес Бурбака та НФ, то з румуномовним є питання. І все тому, що тут окрім Зеленського ще й Опоблок сподівається відкусити шмат електорату. Кажуть, що сам Михайло Папієв туди свого пасинка знову пхає. Вже мобілізує до роботи на нього всіх своїх холуїв часів панування партії регіонів та Януковича на Буковині. Вони вже одного разу у 2012 році зробили з пасинка депутата. Спочатку хвалилися своїми підлими досягненнями. Потім замовкли. А зараз Папієв їх знову витягує ніби «шістку» з рукава.

А теперішня влада боягузливо мовчить. Кажуть, що в Герцаївському районі владу з Герци перевели у Банчени. Аби була під рукою Жара. А ще московська церква з партією регіонів прагне захопити владу на Буковині. Аби пупка не надірвали…

Далі буде

P.S. Всі раніше заявлені прізвища у попередньому числі «Часу» не мають перспектив стати депутатами і навіть кандидатами у депутати. Хоча вони цього дуже хочуть. Особливо рвався до мандату Олександр Фищук (йому б уже на пенсію, а не у парламент). Ходив і до команди Зе, і до Вакарчука, і до інших. Не беруть…

peredplata