Чернівці занепадають: перші за корупцією та останні за комфортністю в Україні

Чернівці депресивні

Дорогі чернівчани! Не їдьте у міста довкола нашої Буковини. Бо ви будете дуже зворохоблені  і відчуєте велику ненависть до свого мера і депутатів. Ні в якому разі вам не можна відвідувати міста Івано-Франківськ, Вінницю, Ужгород, Львів… Останнім часом вам протипоказано відвідувати Луцьк, Рівне, Тернопіль, Хмельницький…

Аби зберегти здоров’я і нерви ви можете подорожувати хіба забитими та зруйнованими війною містах і селах сходу України. Інакше у вас розболиться серце, голова і тіло. Бо ви побачите, що люди скрізь живуть набагато краще, ніж ми у Чернівцях! Амінь!

Як так сталося, що одне з найкращих міст колишньої Австро-Угорщини, негласна східна фінансова столиця імперії перетворилася на руїну. І це сталося за останніх 10-15 років. Навіть москалі та комуністи не змогли зруйнувати Чернівці до такого стану, як це зробили Каспрук, Продан, Михайлішин, Бешлей та купа захланних депутатів і чиновників. Чим довше вони при владі,  тим місто стає депресивнішим.  Терпіти їх надалі – це свідомо знищувати Чернівці.

Вони досі намагаються перекинути вину один на одного, мовляв, це не Продан і депутати винні, а Каспрук з виконкомом. Потім шукали винуватців на стороні. Нібито політичні партії, громадські організації, ЗІ та ВРУ і т. д.  винуваті.

Згодом винуватими робили Захід і Схід. Перший – «нам не допомагав», а другий – «нам шкодив».

За цей час кожний вигрібав з міста для себе і своєї родини стільки, скільки міг винести. Гребли всі: і мер, і депутати, і чиновники, і члени виконкому. За останні роки ми маємо десятки кримінальних справ по корупції у медицині, у ЖКГ, в освіті, у стінах міської ради, серед членів виконкому та заступників мера. Самого мера звинувачують у володінні пентхаусами, а він не може щось зрозуміле пояснити та вигородити себе.

Депутатів судять за корупційні діяння, за хабарі і т. д. і т. п.

За неповних 5 років місто погрузло у корупції, криміналі, смітті, ненависті, підлості і всіх людських гріхах.

Якби можна було, то найкраще всіх до єдиного з міської ради в один день і в одну годину вимести драпатою мітлою. Або таки влаштувати їм дефеністрацію. Але перед цим завезти під вікна великі купи гною. Коли будуть їх викидати з вікон. Аби не повбивалися об асфальт.

Якби-то можна…

Дивно, чому це містяни терплять усьому цьому зброду? Адже ми бачили без «Рейтингу», як місто знищується такою діяльністю, з дозволу сказати, і мера, і депутатів.

Хіба нам мало того знущання, яке ми маємо на проспекті Незалежності? Там побудували такі бордюри, що вже не один автомобіль відірвав бампер, пошкодив колеса та диски. А ще й снігу доброго не було. Розв’язка на вулиці Небесної Сотні створює щодня безліч аварійних ситуацій. Той, хто це наробив, має конкретне прізвище і посаду. Це – Бешлей Володимир, голова ЖКГ, депутат міської ради від «Рідного міста». Тож прокурор міг би вже розпочати розслідування щодо ремонту проспекту Незалежності і тих, хто там вкрав щось і наробив нам всім незручностей та й небезпеки для руху транспорту і пішоходів.

А щоб мер не був таким хитрим, та й його вже час за Бешлея притягнути до відповідальності. Бо він весною знав про всі кримінали цього «недоросля». Замість того, аби зупинити його, говорив, що нехай далі працює, аби ще більше криміналу собі заробив. Наскільки вони один одного ненавиділи, що й самі Чернівці, безпека людей їх не цікавили.

І так у місті скрізь.

Ми згадували про «Рейтинг». Саме ця соціологічна група з 6 вересня по 10 жовтня проводила 5 всеукраїнське муніципальне опитування. Воно проводилося у 24 містах (Київ і всі обласні центри, у Донецькій області – в Маріуполі, у Луганській – в Сєвєродонецьку). Було опитано 19200 респондентів. Статистична похибка +/- 3,5 відсотка.

Вся соціологія про Чернівці висвітлила небезпечну тенденцію.:

Місто занепадає

У Чернівцях панують занепадницькі настрої. Вони стосуються тільки нашого міста. Бо на питання про те, чи ви вважаєте, що справи у державі йдуть у правильному напрямку,  52% чернівчан відповіли «так».

А на таке ж питання про справи у Чернівцях – тільки 32% вважають їх правильними. Тобто місто заводять у прірву.

Далі ще гірше.

З’ясовується, що Чернівці стало незаперечним лідером корупційних схем в Україні. Вони гордо утримують  першість серед всіх обласних центрів за рівнем корупції. У цьому випередили Харків, Одесу, Київ, Львів.

Корупція в освіті у Чернівцях – на першому місті. Корупція у медицині – на почесному 3 місці. І так майже за всіма показниками. А там йдеться і про наші щоденні клопоти і проблеми. З’ясовується, у Чернівцях одні з найгірших і найнебезпечніших тротуарів та доріг. Уявляєте собі, ще так років із 120 тому у цьому місті були найкращі бруківки Європи, найбезпечніші тротуари. Де це все поділося?

Тут були прекрасні будинки з балконами, які на своїх міцних плечах тримали Атланти. А зараз ці балкони падають на голови людей, травмують їх і ледь не вбивають.

Місто, у якому панував порядок, де тротуари милися щодня водою з милом і шампунем, де бруківка підміталася трояндами, а селяни роззувалися при вході на вулицю Панську (тепер вул. О.Кобилянської) потопає у смітті, смороді і нечистотах.

Будинки, архітектура яких не має аналогів у світі, яка надихала поетів та художників, зараз облуплюються й руйнуються. Зникають шедеври архітектурного мистецтва.

Невинних нема

За останні 5 років Чернівці зазнають повної руйнації та занепадають. З перспективного міста усіх часів воно перетворюється у велику депресивну яму. І скільки б не звинувачували Продан Каспрука, а Каспрук Продана, невинних нема. Всі вони винні. І всі вони повинні бути покарані.

Окрім цих двох відповідальність мусять нести увесь виконком міської ради та увесь депутатський корпус. Це вони приймали рішення і виконували їх. Не думаю, що кожен, хто голосував, не розумів, що він діє і як відіб’ється це на Чернівцях і чернівчанах.

А члени виконкому, керівники підрозділів ніби й виконували ті недолугі рішення, які руйнували місто. Вони хіба не розуміли, що творять зло?

Якщо не розуміли, то вони тупі і ні до чого не здатні. Тому не мали права займати посади.

Якщо вони це розуміли і продовжували робити шкоду, то їх треба карати, як зловмисників-шкідників.

А ще до них варто добавити партії, фракції котрих є у міській раді. Адже партія повинна нести відповідальність за своїх висуванців. Бо інакше їхня бездіяльність відіб’ється згодом на рейтингу та довірі до партії, члени якої негідно себе поводять.

І це вже сталося. Згідно з соціологічним дослідженням, якби вибори відбулися наступної неділі, то до Чернівецької міської ради увійдуть тільки дві партії. Це «Слуга народу», за яку готові проголосувати 40 % чернівчан і «Європейська солідарність», яка долає 5 % голосів.

Остання партія – єдина, яка зберегла довіру містян серед партій, що мали фракції у міській раді.

Прикро вразила ВО «Батьківщина». Ще на минулих виборах за цю політичну силу у місті голосували 22 відсотки виборців.

Потім люди побачили продажних депутатів, котрих туди всунув  Петро Гасюк, і вже проголосували тільки 12 відсотків за ВО «Батьківщина». А зараз ця політична сила не набере більше 3% голосів. Ось він, результат підлості депутатів-партійців, їхньої продажності та нехтування інтересами міста і містян. Це й оцінка їхніх лідерів Івана Мунтяна, голови облради та Олександра Пуршаги, голови фракції БЮТ у Чернівецькій міській раді.

«Опозиційна платформа – За життя» може набрати лише 4 % голосів у Чернівцях. А партія «Голос» – 3 %.

ВО «Свобода» чекає такий же кінець, як і ВО «Батьківщина». Там депутати уже вроздріб та гуртом продавали ідею та голоси. Дійшло до того, що на свободівців кримінальні справи відкривали. А один із них навіть перейшов до проросійської партії Шарія. Закінчила «Свобода» у міськраді великим фіаско. Там зліквідована фракція націоналістів. Як з’ясувалося, ніякі вони не були націоналісти, а пристосуванці та крахобори. І тому результат – 2 відсотки голосів чернівчан.

Зазнала краху й «Самопоміч», за яку можуть проголосувати не більше 1 відсотка виборців міста.

Хто винен?

Мер Каспрук, ознайомившись з дослідженнями «Рейтингу», влаштував істерику. Мовляв, неправильно питали, не так запитання ставили. І взагалі – винуваті у всьому ЗМІ (!). Чи то він уже здурів, чи то дуріє поетапно… Йому, бач, уже ЗМІ винуваті.

А сам – білий, пухнастий, гладенький і добре вгодований.

З іншого боку, й Василь Продан, секретар міськради та лідер агресивної депутатської більшості, нічим не відрізняється від голови міста. Також шукає винних десь збоку, а не у себе.

Таким чином вони звинувачують всіх і все. Тільки не себе.

А тим часом місто руйнується і стає депресивним. Шкода.

Аби хтось якось трохи розрядив ситуацію, в яку кинули Чернівці мер Каспрук, секретар Продан, депутати і виконком, ми попросили голову «ЄС» у міській раді Василя Максимюка хоч якось ближче до правди оцінити рейтинги «Рейтингу».

  • Сталося те, про що я і наша фракція попереджали чернівчан: конфлікт між мером і депутатами сильно зашкодив місту і людям, – каже Василь Сидорович. – Громадяни стали свідомі. Вони бачать, хто з депутатів відстоює по-справжньому інтереси Чернівців. А хто тільки кричить про любов до міста, а насправді руйнує його. Відповідно люди й відреагували. Вони різко опустили рейтинги довіри до міського голови, секретаря і депутатів. Шкода, що вся ця колотнеча у міській раді дуже негативно вплинула на розвиток Чернівців. І ми опустилися на останні місця в Україні за комфортністю, за якістю доріг, за засміченістю.

Але ми перші… за корупційністю. Цього чернівчани нам не простять.

Петро Кобевко

Р.S. А мер хоче свята. Вже рубають ялинку. Запалюють вогні та прикрашають міську раду.

І нема на те ради.