Сергій Рудик: “Зарплати посадовців треба “прив”язати” до прожиткового мінімуму українців”

Тільки минулого тижня ми всі обурювалися «космічними» зарплатами і преміями, які під Новий рік призначили собі члени Уряду та директори держпідприємств. Попри недолугі виправдання прем’єра Гончарука про те, що високі зарплати чиновникам потрібні, аби не було спокуси брати хабарі, негативне ставлення до такої практики висловив і голова ВРУ Разумков, і навіть президент Зеленський.

Інформація про те, що за грудень 2019 року міністри «намалювали» собі шалені премії, минулого тижня викликала неабиякий резонанс у суспільстві. Адже в той час, коли більшість українців ледве зводять кінці з кінцями, Уряд у грудні минулого року виписав міністрам та їхнім заступникам надбавки. Понад 40 чиновників Кабміну отримали до 315 000 грн “новорічних премій”. Так, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов за грудень отримав 222,5 тис. грн, а його заступники від 267 до 315 (?!) тис. грн, міністр юстиції Денис Малюська – 226 тис. грн, міністр соцполітики Юлія Соколовська – 216 тис. грн, перший заступник міністра культури Анатолій Максимчук – 248 тис. грн, а заступники – від 204 до 240 тис. грн, міністр закордонних справ Вадим Пристайко – 233 тис. грн.

Здавалося, висновки зроблені, і більше таке не повториться. Однак міністр освіти і науки Ганна Новосад заявила, що 36 тис. грн міністерської зарплати їй ледве вистачає, щоб «нормально» прожити самій, а от якщо вона захоче мати дітей, то їй цих грошей не вистачить.

А як на 860 грн соцдопомоги має прожити молода мама, на 2 тис. грн пенсії пенсіонерка, яка 40 чи 50 років пропрацювала у колгоспі, чи на 5 тис. грн молодий вчитель або ж лікар?!

Та обурюватися у соцмережах можуть усі. Але я, народний депутат, тому і діяти маю відповідно до своїх повноважень.

Разом із колегами 16 січня ми зареєстрували Проект Закону № 2750 про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо упорядкування умов грошового забезпечення окремих категорій осіб), який пропонує «прив’язати» зарплати посадовців до прожиткового мінімуму для працездатних осіб (на сьогодні це 2102 грн) та обмежити розмір премій.

Наприклад, 12 прожиткових мінімумів для прем’єра, 10,5 – для керівників центральних органів виконавчої влади зі спецстатусом 10 – для міністрів, прокурорів, керівників центральних органів виконавчої влади, 9,5 – для заступників міністрів та заступників керівників центральних органів виконавчої влади. Те ж саме стосується і директорів державних підприємств. Ну бо коли річна зарплата директора збиткової «Укрпошти» у кілька разів більша, ніж зарплата президента США, – це вже просто знущання над українцями.