Карантин. 30.03.2020.

 

Сьогодні понеділок. Почався третій тиждень карантину, який спочатку вводили до 3 квітня. Потім продовжили до 24  квітня. А зараз уже й не відаємо, коли закінчиться він в Україні.

За цей час встигли приїхати заробітчани з Європи та Росії. Повернулися й туристи. Світ чужих у себе не приймає. Бо зі своїми громадянами зараз упоратися не може. А наша країна з нашою «квартальною» владою хотіла показати всьому людству гуманізм. Але не знала, як його влаштувати в екстремальних умовах. Тому й увергнула державу в пандемію.

 Так-так, вся провина за проблеми, які зараз має Україна, лягає на тупу владу цинічних клоунів, котрі захопили всі високі посади в державі і не знають, що з ними робити.

Вони  спочатку влаштували показуху з Новими Санжарами, куди привезли кілька десятків туристів з Китаю, а у той час уже тисячі носіїв к-вірусу поверталися з Європи додому. Їх не перевіряли на кордоні. А маршрутні буси шастали Європою як миші на зернових складах. Про зерно трохи згодом.

А наразі про владу. Вона продала до Китаю весь запас респіраторних захисних масок. І зробив це депутат від «Слуги народу» Радуцький. Потім допродали за готівку те, що залишилось, до Естонії, Словенії та Німеччини. І виправдав цю аферу голова митної служби України Нефьодов.

 Влада не закупила в достатній кількості тестів, які визначають хворобу. А вчених вітчизняної лабораторії, котрі винайшли ці тести, відправили на карантин.

Лікарні не підготували до спалаху хвороби. Лікарів і медперсонал до цього часу держава утримувала за залишковим принципом. Зарплати їм виплачували мінімальні. І таким чином знищували медицину в Україні.

 

Тих, хто починав подавати голос на захист медиків і застерігав про можливість пандемії, спочатку оголошували ледь не божевільними.

Потім називали непрофесіоналами. Згодом погрожували покаранням. Навіть пробували записувати до стану якщо не «порохоботів», то «зрадофілів».

Зараз ці владці та їхні посіпаки зі страху сидять тихо-тихо, мов миші у дучці. Вони дожидаються свого часу, коли закінчиться хвороба, і ця вся гидота повилізає зі своїх нор, аби продовжити надалі керувати так, як досі це робили.

Не вийде!

Коронавірус зрівняє всіх. І ми вийдемо з цієї халепи. Або ні?!

Щоправда, іншими можуть стати тільки ті, хто виживе. А виживуть, як виглядає, не всі. Хто не вмре від коронавірусу, той може померти від голоду. Бо, оголосивши надзвичайну ситуацію в Україні, влада не подбала про забезпечення своїх громадян найнеобхіднішими речами на увесь період її дії.

Зокрема, йдеться про продукти харчування. Люди встигли трохи запастися провізією самостійно. Цих запасів може вистачити тижнів на 2-3, у кого якдозволяє гаманець. А далі?

Велика частина населення, яка працювала у приватних структурах, відправлена на карантин без збереження заробітної плати. Є чимало безробітних і таких, хто працював без оформлення трудових стосунків, пенсіонерів з мізерними пенсіями і т. д.

Вже сьогодні потрібно подумати, яким чином захистити найбільш вразливі верстви населення: самотніх людей, особливо похилого віку, безхатченків, непрацюючих або тих, хто втратив роботу й заробіток тощо.

У нас щовечора виступають на ТБ то мер, то губернатор. Говорять про все і ні про що. Вони починають набридати людям. Бо їхні виступи нагадують, швидше, якийсь недолугий піар. Вони не вживають конкретних заходів, не приймають нагальних рішень для того, аби полегшити життя людей у цей тяжкий час. Вони досі не можуть вплинути на мародерів, котрі непомірно підняли ціни на продукти. Вони невміло працюють з аптечними баригами, котрі одноразові маски, які діють дві години, продають по 20 гривень за штуку, тоді як їх реальна ціна – 2 гривні! Вони не можуть ліквідувати дефіцит антисептиків у аптеках.

Владці лишень скаржаться на те, що хтось там, десь там підняв ціни і тут, у Чернівцях, теж змушені їх піднімати.

То які з вас керівники, коли навіть у таких екстремальних умовах ви неспроможні діяти?!

Могли би вже вплинути й на тих міфічних постачальників-мародерів, і на місцевих спекулянтів-перекупників.

А то звикли жити у тепличних умовах, коли держава платила високі зарплати, коли підприємці заносили щомісяця гроші за оренду державного і комунального майна (пам’ятаєте, як заступник мера Середюк вимагав від підприємця щомісячну мзду за оренду – П.К.). Сиділи собі на посадах і не приймали жодних рішень, котрі б не приносили особистої вигоди.

Пандемія вимагає не тільки рішень – нових, швидких і вмілих, а й керівників. Ми доходимо до межі, коли «верхи не вміють керувати по-новому, а низи не хочуть жити по-старому».

Ось куди ви, нешановні хапуги, скнари та глитаї від влади, завели український народ.

Ви досі не усвідомили, що втікати вам буде нікуди. Жодна країна вже не прийме жодного олігарха чи можновладця з України. Ви стали токсичні для всього світу. Ви показали себе мародерами.  Це й маски, і антисептики, і тести, і лікарі, і лікарні…

А зараз з’явилася проблема зерна. Ні з того, ні з сього останніми днями різко зростає експорт зерна до Єгипту, Китаю, інших країн світу. І це саме у той час, коли потрібно годувати свою націю. Мародери вирішили інакше. Вони втратили глузд, страх і совість.

Тільки з 14 по 20 березня (уже діє надзвичайна ситуація в Україні – П.К.) на експорт тупо відвантажили 1,18 мільйонів тонн зерна! Це майже на 30 відсотків більше, ніж за попередній тиждень.

Це вже вакханалія мародерства, за яке досі в Україні нема покарання. Навіть закон про мародерство не враховує подібної ситуації. Стаття 432 ККУ «Мародерство» стосується тільки бойових дій. Там значиться:

«Викрадення на полі бою речей, що знаходяться при вбитих і поранених (мародерство) – карається позбавленням волі від 3 до 10 років».

В Україні точаться бої з коронавірусом. І вся держава – це поле бою. У цей час бариги-мародери вкрали у пораненої нації респіратори, маски, антисептики, ліки, валюту і хліб!

Кари мародерам! Кари!

 (Далі буде)

Петро Кобевко

peredplata