Мунтяне, йди геть!  І візьми з собою Інгу Маковецьку та Віталія Мельничука

Хабарники в домі

Голову Чернівецької обласної ради Івана Мунтяна, напевне, небезпідставно звинувачують у хабарництві. Бо не раз в області ходили чутки про ймовірного Мунтяна-хабарника.          Його позаочі називали навіть «полтіннік». Мабуть, через те, що будь-яке рішення оцінювалося в 50 000 доларів. Навіть якесь невелике і недороге. Такса не мінялася і не зменшувалася. Вона могла тільки зростати.

Як, наприклад, у призначенні головних лікарів. Там взагалі ходять легенди про ціни у всіх лікарнях – «полтіннік», а в обласній 70 000 доларів (кажуть, що можна було погодитися на 60 000). Діагностичний центр – така ж сума. І там торг був недоречний.

А ще дивно те, що кожен головний лікар якого прагнув призначити Мунтян мав якісь незрозумілі проблеми раніше. Наприклад, в ОКЛ. Активний регіонал, ледь не товариш нардепа Бойка і попа Жара. Син своїх батьків, які недавно мали проблеми із законом у Герцаївській центральній лікарні.

Кандидатка на керівне крісло у діагностичному центрі ще у Хмельницькому мала проблеми із корупційними діяннями. І дуже дивний там конкурс проходив. Його «програв» нібито сам професор, доктор медичних наук, багаторічний керівник медичної галузі в області, а тепер у міністерстві охорони здоров’я Ігор Шкробанець.

У зв’язку з цим настав час перевірити морально-професійні якості кожного члена конкурсної комісії. Варто б і їм відповісти за якісь, напевне, незрозумілі та непрофесійні рішення.

Сподіваюсь, що так станеться найближчим часом. Бо як би там не склалася кримінальна справа: чи виправдають Івана, чи засудять, але він уже головою обласної ради не буде. Тим паче, що партія, яку досі очолює підозрюваний Мунтян, у Чернівцях ледь долає 5-відсотковий бар’єр.

І все ж таки дуже дивно те, яким чином Іван Мунтян зумів прибрати до рук увесь депутатський корпус. Майже 5 років вони танцювали під дудку Мунтяна. Тільки в останні місяці прозріли. І то не всі. Ще добра половина чогось боїться підозрюваного і відстороненого голову. А, може, вони ним чимось прикуплені?! Наприклад, посадами і т. п.

Депутати як депутати, а керівництво обласної ради навіть дихнути не може  без дозволу Мунтяна. Тож треба так їх залякати (купити)?!.

Майже півроку заступники Маковецька і Мельничук не могли (а, швидше, не хотіли) зібрати сесію обласної ради.

Вони вигадували різні причини, називали винних. Крутилися, як блохи в кожусі, але не збирали депутатів. Бо, напевне, Іван не дозволяв. Він таким чином доводив всій області і всій Україні, що без нього обласна рада недієва.

І як не прикро це визнавати це – таки так – недієва.

Навіть рішення про останні голосування депутатів проти 3 кандидатур на головних лікарів ні Маковецька, ні Мельничук не підписують. Одна пішла у відпустку. А Мельничук скаржився, що Маковецька йому не дозволяє підписувати рішення. Так дозволяє Закон. Він вище Маковецької та Мунтяна.

Виходить, коли Мунтян каже «ні», ніякий Закон не допоможе. І ще основне: Віталій Мельничук – голова ВО «Свобода». Він повинен би показати всій області сміливість і чесність. Люди не хочуть від «Свободи»  чути плачів і бачити шмарклі. Вони хочуть дій, а не скиглення на кшталт «вона не дає мені права підпису».

Права, як і владу, не дають. Їх беруть. Тим паче свободівці.

У зв’язку з тим, що сталося в області, група депутатів зараз розпочинає роботу над тим, аби вигнати геть з ради всю цю немічну, безініціативну, недієву трійцю.

Туди їм і дорога…

(Далі буде)

Петро Кобевко

Р.S. Мунтян знову програв апеляцію. І суд відсторонив його від посади голови обласної ради до 28 жовтня.