Зеленський позбавив громадянства 4 контрабандистів: мають російські і румунські паспорти. Кажуть, серед них є Юрій Кушнір

Юрій Кушнір за кермом ретро-автомобіля з другом Іваном Мунтяном. Фото: buknews

ОНОВЛЕНО

Серед позбавлених громадянства України є бізнесмен, підприємець з Буковини Юрій Кушнір, якого, серед інших, було внесено до санкційного списку РНБО України, як “контрабандист”.

Про це БукІнфо стало відомо із власних достовірних джерел.

За даними джерела, вчора відбулися спільні обшуки поліції та СБУ у офісних приміщеннях та будинку Юрія Кушніра.

Нагадаємо, понад два роки тому тодішньому голові Чернівецької облради Івану Мунтяну вручили підозру в хабарі. За версією слідства, він вимагав 400 тисяч доларів у підприємця за передачу в оренду комунального санаторію “Брусниця”. Мунтян назвав це “повним абсурдом” і наслідком того, що в “правоохоронних органах працюють піарники”. За словами політика, він шукав інвестора, який розвиватиме комунальний санаторій.

Підприємцем, який, за версією слідства, мав отримати в оренду “Брусницю”, є Юрій Кушнір. Він є співвласником декількох фірм. Раніше був засновником фірми “РОСЬ”. Втім ця компанія потрапила під санкції РНБО на “топ-контрабандистів”. Також під санкціями компанія “Провіденс”, співвласником якої був Кушнір.

У справі про санаторій Кушніру обирали запобіжний захід — п’ять мільйонів гривень застави та арешт майна. Підприємець неодноразово оскаржував це. Він доводив, що гроші на внесення застави взяли у позику і їх треба повернути, а також необхідно зняти арешт на майно, бо він потребує операції, яка вартує понад 300 тисяч євро. Суд відхилив це.


Президент Володимир Зеленський позбавив українського громадянства 4 контрабандистів із санкційного списку РНБО, які мають також мають російські і румунські документи.

Про цей йдеться у вечірньому відеозверненні Зеленського, пише Українська правда.

“Сьогодні (7 вересня – ред.) важливу операцію проведено Службою безпеки України – щодо діяльності деяких підсанкційних осіб на території нашої держави. Я неодноразово наголошував: контрабандистам і кримінальним мережам в Україні місця не буде. Схоже, дехто з них не зрозумів. Що ж, зрозуміють.

Посадовці митниці, які допомагали контрабандистам, зокрема й серед керівників, відсторонені та отримають законну відповідь на всі свої незаконні дії.

А щодо тих з підсанкційних осіб, у кого ще й виявлено іноземне громадянство, зокрема російське та румунське, то на підставі пропозиції СБУ та згідно з нормами чинного законодавства ухвалив рішення про припинення українського громадянства цих осіб”.

Нагадаємо, 7 вересня СБУ викрила посадовців митних органів, які сприяли контрабандній діяльності осіб із санкційного списку РНБО.

СБУ встановила, що 3 контрабандисти із санкційного списку РНБО мають російське громадянство, а одна особа – румунське. Тому СБУ ініціювала припинення у них громадянства України.

https://bukinfo.com.ua/skandaly/zelenskyy-pozbavyv-gromadyanstva-4-kontrabandystiv-mayut-rosiyski-i-rumunski-pasporty-sered-nyh-ye-bukovynci