УЧОРАШНІ РАКЕТНІ УДАРИ РФ ТИМЧАСОВО ЗНЕСТРУМИЛИ КІЛЬКА ЕНЕРГОБЛОКІВ НА ДВОХ УКРАЇНСЬКИХ АЕС

Хмельницька АЕС зупинила обидва, а Рівненська – один із чотирьох енергоблоків через втрату доступу до мережі після російських атак.

У заяві МАГАТЕ йдеться:

Підключення Хмельницької АЕС до електромережі було перервано о 18:35. Через пошкодження ліній електропередачі, якими енергія надходить на станцію, обидва діючі реактори було зупинено протягом двох з половиною годин.

Хмельницька атомна електростанція, у період пошкоджень, тимчасово перейшла на дизельні генератори як резервне джерело енергії.

Міжнародного агентства з атомної енергії опублікувало інформацію в середу з посиланням на інформацію, отриману від української влади.

МАГАТЕ зазначає, що ще одна атомна електростанція, також розташована на заході України, – Рівненська (РАЕС) – 15 листопада вдень втратила зв’язок з однією зі своїх ліній електропередач 750 кВ. Унаслідок цього станція знизила потужність, а один із чотирьох її блоків автоматично відключився.

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Маріано Гроссі заявив:

Це була дуже тривожна подія, яка показує потенційні ризики ядерної безпеки, з якими зіткнулися всі ядерні об’єкти України під час цієї жахливої війни, а не тільки Запорізька АЕС. У той час як зовнішнє електропостачання Хмельницької АЕС тепер відновлено, вчорашнє відключення електроенергії ясно демонструє, що ситуація з ядерною безпекою і безпекою в Україні може раптово погіршитися, збільшуючи ризик ядерної аварійної ситуації.

Гроссі також нагадав, що МАГАТЕ має намір відвідати ХАЕС та РАЕС у найближчому майбутньому в рамках постійної допомоги Україні в її зусиллях із підтримання ядерної безпеки та запобігання ядерній аварії під час конфлікту.

Джерело: https://socportal.infо