Ексдиректор лікарні в Чернівцях Бродовський, якого підозрюють у привласненні ліків, вийшов під заставу

Джерело: okl.cv.ua

Ексдиректор Чернівецької обласної лікарні Сергій Бродовський вийшов з слідчого ізолятора під заставу 1 мільйон 200 тисяч гривень.

Про це Суспільному повідомили у Чернівецькому слідчому ізоляторі у відповідь на запит.

Згідно з ухвалою Першотравневого районного суду, 22 лютого Сергію Бродовському обрали запобіжний захід у виді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 1 мільйон 200 тисяч гривень.

Сергій Бродовський вніс заставу та вийшов з слідчого ізолятора 22 березня, йдеться у відповіді на запит.

Сергія Бродовського звільнили з СІЗО під заставу
Скріншот відповіді на запит. Джерело: Суспільне Чернівці

Застава для підозрюваних у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину складає від 214 тисяч до понад 805 тисяч гривень, йдеться в ухвалі. Водночас у випадках, коли суд встановить, що така застава не здатна забезпечити виконання покладених на підозрюваних обов`язків, сума може бути вищою.

Згідно з ухвалою, суд враховував, що вартість ліків, у привласненні яких підозрюють Бродовського, складає понад мільйон гривень. Зокрема, йдеться про медикаменти, в тому числі із наркотичним складом, які передали як гуманітарну допомогу на потреби ЗСУ та лікарням.

Ексдиректор забов’язаний прибувати на вимогу суду; без дозволу суду не покидати населений пункт, у якому проживає; повідомляти суд про зміну свого місця проживання чи роботи; докласти зусиль до пошуку роботи або до навчання; здати на зберігання свої документи, які дають право на виїзд з України та в`їзд в Україну, йдеться в ухвалі.

Позиція Бродовського

Суспільне телефонувало на особистий номер Бродовського, зокрема й 4 та 8 травня, аби запитати, чи причетний до привласнення гумдопомоги. Його телефон вимкнений. Водночас позиція Бродовського відома з відповіді на запитання суді під час засідання, яке відбулося 21 березня. Тоді записувати засідання на відео чи аудіо було заборонено, також не дозволили спілкуватись з Бродовським. Але засідання не було закритим, тож журналістам Суспільного дозволили збирати інформацію зі слухання усно.

“Не визнаю себе винним, оскільки був відсутній злочинний намір. У матеріалах справи йдеться про те, що лікарські засоби наявні у військових формуваннях”, — сказав Бродовський у відповідь на запитання судді.

Бродовський перебував в ізоляторі з 17 липня 2022 року. Торік 1 липня йому оголосили підозру в привласненні ліків з психотропними речовинами, які передали як гуманітарну допомогу. Тоді ж визначили розмір застави, під яку лікар може вийти, — один мільйон гривень. Через понад тиждень запобіжний захід змінили — перебування в СІЗО без можливості внести заставу.

Суть справи

Згідно з ухвалою, у березні попередній керівник лікарні звернувся до румунського благодійного фонду “Шехеразаде”, аби отримати медикаменти як гуманітарну допомогу. Бродовський надіслав ще одного листа про те, що для зберігання ліків виділять приміщення.

У квітні благодійний фонд привіз до лікарні гуманітарну допомогу. Зокрема, ліки, медичні розхідні матеріали тощо від Ісламської медичної асоціації Північної Америки. Загалом було 140 позицій на суму 246 тисяч доларів, йдеться в судовому реєстрі.

Згідно з ухвалою, Бродовський не передав ліки для обліку й 1 квітня перевіз їх до складського приватного приміщення в селі Чагор. Там, за інформацією з ухвали, вони перебували до 14 квітня.

“Частиною отриманої гуманітарної допомоги розпоряджався на власний розсуд, а не в інтересах лікарні. Тобто вчинив дії, направлені на заволодіння частиною такої гуманітарної допомоги. Діючи з метою надання видимості подальшого використання допомоги у цілях лікарні, надав усну вказівку підлеглим працівникам транспортувати гуманітарну допомогу, що залишилась, до приміщень на території лікарні”, — йдеться в ухвалі суду.

Працівники лікарні виявили серед гуманітарної допомоги 4 075 ампул кетаміну для ін`єкцій. Цей препарат є психотропною речовиною. Хоча, за ухвалою, від благодійного фонду лікарня отримала 5 000 таких ампул.

“Надалі надав підлеглим вказівку не оприбутковувати інші предмети гуманітарної допомоги та продовжував ними розпоряджатися не за цільовим призначенням”, — йдеться в ухвалі суду.

Згодом через призначення Домбровського на посаду виконувача обов`язків гендиректора лікарні замість Бродовського, комісія лікарні провела огляд ліків, переданих як гуманітарну допомогу, від “Шехеразаде”. Тоді виявили відсутність препаратів на понад мільйон гривень. Згідно з ухвалою, це матеріальна шкода в особливо великих розмірах.

“Крім цього, перебуваючи з 12 березня по 4 травня на посаді гендиректора у період з 1 квітня по 14 квітня, шляхом зловживання своїм службовим становищем заволодів психотропними речовинами в особливо великих розмірах. Отримавши кетамін, зобов`язаний був вжити заходів щодо його оприбуткування та зберігання. Однак не повідомив відповідальних осіб лікарні про отримання ним лікарського засобу”, — йдеться в ухвалі.

За версією слідства, Бродовський заволодів 925 флаконами кетаміну.

Також у травні Бродовському також оголосили підозру в платному перевезенні пацієнтів каретами швидкої, які передали як гуманітарну допомогу.

Наступне засідання у справі Бродовського призначене на 11 травня, йдеться на сайті Судової влади України.

Що відомо про Сергія Бродовського

  • Сергій Бродовський — лікар-хірург, був директором трансплантаційного центру Чернівецької обласної лікарні. За його керівництва центром там вперше трансплантували нирку.
  • До Бродовського гендиректором обласної лікарні був Дмитро Домбровський. 12 березня рішенням ради оборони області під керівництвом ексочільника ОВА Сергія Осачука на період воєнного стану гендиректором обласної лікарні призначили Сергія Бродовського.
  • Після того, як Бродовському оголосили підозру, голова облради Олесій Бойко видав розпорядження про продовження трудових відносин з Домбровським. Наразі він є гендиректором закладу на період воєнного стану, говорив в інтерв’ю Суспільному голова облради Бойко.

peredplata