США анонсували санкції проти низки компаній Туреччини за допомогу Росії

Наш власний кореспондент Ростислав Демчук передає з Брюсселя
-Ух! Оце так заварилася каша… США vs Туреччина

США анонсували санкції проти низки компаній Туреччини за допомогу Росії

Адміністрація президента США Джо Байдена запровадджує санкції проти п’яти турецьких компаній та одного турецького громадянина за допомогу Росії в обході діючих санкцій, повідомляяє агентство Reuters.
Йдеться про компанії, які беруть участь у ремонті кораблів, пов’язаних із Міноборони Росії, та сприяють передачі Москві «товарів подвійного призначення» для забезпечення війни в Україні.
Так, у чорний список потрапляють компанії Margiana Insaat Dis Ticaret та Demirci Bilisim Ticaret Sanayi. Перша здійснила “сотні поставок” російським підприємствам, які перебувають під санкціями, і ці товари використовувалися для виробництва ударних безпілотників. Друга відправляла в РФ датчики та вимірювальні прилади.
Крім цього, США введуть обмеження проти Denkar Ship Construction за надання послуг з ремонту суден, що підпали під санкції і пов’язаній з Міноборони РФ.
Крім того, до списку внесене турецьке суднобудівне агентство ID Ship Agency та його власника Ількера Догруйола, а також компанія CTL Limited, яка, на думку США, виконує роль посередника при постачанні в Росію електронних компонентів американського та європейського походження.
Ці санкції стануть частиною нового масштабного пакету заходів проти Росії, який передбачає обмеження щодо більш ніж 150 юридичних осіб, зазначили у Мінфіні США.
У відомстві звернули увагу, що, незважаючи на неодноразові попередження, канали експорту товарів подвійного призначення до Росії з Туреччини та інших країн залишаються відкритими.
“Протягом останніх 18 місяців ми ділилися своїми побоюваннями з турецьким урядом та приватним сектором, інформуючи їх про значні ризики ведення бізнесу з тими, на кого ми наклали санкції і хто пов’язаний із війною Росії”, – зазначив чиновник.
У зв’язку з цим новий пакет обмежень буде спрямований проти постачальників технологій, а також підприємств, які допомагають виробляти та ремонтувати російські системи озброєнь. “Ці заходи відображають нашу постійну відданість справі боротьби з фізичними та юридичними особами, які надають матеріальну підтримку організаціям, які перебувають під санкціями”, – наголосили в Мінфіні США.

peredplata