Дуже прикро і соромно за уряд України

Наш власний кореспондент Ростислав Демчук передає з Брюсселя:
-Я реально в шоці! Мені дуже прикро і соромно за уряд України і, зокрема, за українського прем`єра Дениса Шмигаля…
Звісно, усі ці його викрутаси і нагнітання й ескалація торгового конфлікту з Польщею відбувались не без погодження “сірого” кардинала України Андрія Єрмака.
Хронологію конфлікту всі знають? Вже кілька місяців поспіль Варшава голосно заявляє, що не пустить українське зерно й інше збіжжя на польський ринок. У відповідь Денис Шмигаль пригрозив Польщі міжнародними судами і запровадженням заборони на імпорт польских яблук, цибулі, помідорів, огоірків, іншої городини. Поляки дуже “налякалися” і прем`єр Польщі Матеуш Моравецький у відповідь сьогодні сказав таке: “Я попереджаю владу України, якщо буде ескалація конфлікту, ми додамо більше українських продуктів під заборону на ввезення на територію Польщі”.
Ну що друзі! Ми є свідками початку торговельної війни і шантажу між двома нещодавно друзніми і сусідніми країнами. До чого це призведе? Польща може взагалі відвернутися від України.
Про те як Помагала і виручала Україну Польща до вчорашнього дня з початку війни – потреби немає. Лише для перерахування усього знадобиться кілка сторінок. Тому коротко: Варшава надала Києву військової допомоги на суму понад три мільярди євро з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Сюди входять боєприпаси, броньована техніка й важка техніка, а також радянські винищувачі, які Польща передалa однією з перших. До цього додамо допомогу сотням тисяч біженцям.
Однак учора на тлі звинувачень Володимиром Зеленським Польщі у підігруванні Кремлю в зерновому питанні, під чс свого виступу в ООН, Польща оголосила про припинення воєнної, військової і гуманітарної допомоги Україні. Про це сьогодні заявив прем`єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, повідомляє “Polsat. А з 2024 року Польща припиняє надавати матеріальну, безкоштовну медичну і житлову допомогу українським біженцям. А це сотні тисяч обездолених українців.
Хоча формально, то правда на ншому боці. ЄС зняв ембарго на експорт українського збіжжя в країнах Євросоюзу. А з іншого боку варто було б Києву врахувати особливості нинішнього геополітичного становища в якому опинилась Україна.
Дехто може закинути, що якби не Україна й українці, то чоботи російських солдатів вже б топтали польську землю. Мабуть у цьому є раціональне зерно. Але поляки зараз, на емоціях так не вважають. Вони кажуть: “За Польщу не переживайте. Ми в НАТО, нам Росії боятися не треба… Україна воює за себе, не за Європу, не за Польщу. Цей моральний шантаж у Польщі вже перестав діяти”.
Я спостерігаю дивну тенденцію. Після того як Андрій Єрмак втерся в довіру до Володимира Зеленського – у нього почалися конфлікти з найближим оточенням. Практично він пересварився з усією своєю командою. Першим пішов від Зеленського Андрій Богдан, потім Руслан Рябошапка, Олександр Данилюк… З Вадимом Пристайком взагалі “горшки” побиті на друзки. І видно неозброєним оком, що за всим цим стоїть Андрій Єрмак. Йому вдалося повністю оволодіти Зеленським і він тепер крутить ним, як “циган сонцем”.
Так от, що виходить: спочатку Андрій Єрмак Зеленський зрадив своїх найближчих друзів, а тепер він починає громити “горшки” зі своїми найближчими закордонними друзями і партнерами.
То “зальот” зі Штайнмайєром, то з Беном Воллесом, тепер з Анджеєм Дудою… Хто наступний?
Дуже тривожна і небезпечна тенденція.

peredplata