Із 73 хмельницьких прокурорів, яким було оформлено інвалідність, лише 3 підтвердили свій статус, а 9 осіб виявилися фальшивими інвалідами. Наразі залишається перевірити ще 56 прокурорів, але є ризик, що процедура затягнеться і не буде завершена до кінця січня 2025 року.
Про це повідомляє нардеп Володимир Ар’єв із посиланням на відповідь Міністерства охорони здоров’я (МОЗ). За його словами, на початку листопада міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив, що на повну перевірку 73 прокурорів знадобиться три місяці. Два місяці вже минули, і проміжні результати такі:
- 17 прокурорів перевірили, із них:
- 3 підтвердили інвалідність;
- 5 прокурорам знизили групу інвалідності;
- 9 прокурорів виявилися “фальшивими інвалідами”;
- 56 прокурорів залишаються неперевіреними, і на це є менше місяця, адже перевірку планують завершити до 1 лютого 2025 року.
Ар’єв висловив сумніви, що перевірка всіх залишкових 56 осіб буде завершена вчасно. На його думку, є високий ризик, що частина осіб із сумнівною інвалідністю залишиться неперевіреною. “Математика дає підстави сумніватися в тому, що встигнуть до 1 лютого. Я по закінченню тримісячного терміну обов’язково спитаю міністра ще раз”, – зазначив Ар’єв.
Окремо Ар’єв наголосив, що 9 прокурорів, які безпідставно отримали статус осіб з інвалідністю, мають не тільки втратити свої посади, а й понести кримінальну відповідальність за шахрайство. За його словами, ці особи отримували пенсії за інвалідністю без законних на те підстав, а всі, хто причетний до схеми фальсифікації документів, також повинні бути притягнуті до відповідальності за співучасть у злочині.
“Вони мають не лише вилетіти з органів прокуратури, а й отримати кримінальні провадження за шахрайство. Пенсію за інвалідністю вони точно отримували безпідставно”, – підкреслив нардеп.
Ар’єв додав, що наразі Офіс Генерального прокурора не вважає за можливе звільнити цих осіб через брак офіційних підтверджень фальсифікацій. Така позиція, за словами депутата, виглядає дивно, адже звичайних військових притягують до відповідальності за значно менші порушення.
“Генпрокуратура заявляла, що не бачить підстав. Рафік не вінават! Зате військових ця прокурорська мафія швидко бере у лещата”, – емоційно прокоментував Ар’єв.
Одним із ключових фігурантів справи є Людмила Крупа, яка раніше обіймала посаду у Хмельницькій МСЕК, за словами Ар’єва, займалася оформленням інвалідності для прокурорів. Депутат вважає, що саме її дії стали основою для масштабної схеми, яка зараз розкривається в ході перевірок.
Попри проміжні результати, перевірка ще далека від завершення. Залишилося менше місяця на перевірку 56 прокурорів, і наразі є серйозні сумніви, що всі особи будуть перевірені вчасно. Ар’єв уже заявив, що буде вимагати звіту від МОЗ та Офісу Генпрокурора після завершення тримісячного терміну.
Як повідомляв OBOZ.UA раніше, усі виплати для осіб з інвалідністю в Україні після реформи соціального страхування залишаться чинними. Водночас максимальний розмір страхової виплати у разі нещасного випадку на виробництві збільшиться до 40 тисяч гривень, а оплачувані лікарняні триватимуть до 14 місяців.