Нагадаємо, 12 лютого Володимир Зеленський затвердив рішення РНБО про введення санкцій проти бізнесмена Ігоря Коломойського, мільярдера Костянтина Жеваго, колишнього співвласника “Приватбанку” Геннадія Боголюбова, екс-президента України Петра Порошенка та обвинуваченого у держзраді Віктора Медведчука.
Самим резонансным кейсом в українському медіапросторі стало введення санкцій проти Петра Порошенко. Насправді, Порошенко будучи в опозиції до Зеленського давно переписав усі свої активи, наразі його декларація “пуста”. Основний актив Петра Порошенко – корпорація “Рошен” за документами давно йому не належить.
Єдиною неприємністю для Порошенко від внесення в санкційний список можна вважати створені перешкоди для продовження його політичної кар’єри. Тим паче, що введені проти нього санкції РНБО йдуть в одному наказі з санкціями проти звинуваченого в держзраді Віктора Медведчука.
Стосовно введення санкцій РНБО проти Віктора Медведчука, тут важливо розуміти, що його активи в Україні які уже конфіскували – це машини, антикваріат та ювелірні вироби. Загальна вартість конфіскованих і реалізованих активів не перевищує 200 млн. грн. за умови, що активи Медведчука неофіційно оцінюються в 1,5 млрд. доларів.
Фактично Медведчук встиг переписати і продати майно та бізнес до введення проти нього санкцій. Частина майна та бізнесу була реалізована через Андрія Портнова, ще частина записана на підставних осіб і продовжує функціонувати в Україні.
Також цікавий момент – оцінка предметів мистецтва заарештованих у Віктора Медведчука, близько 150 штук, була оцінена у загальну суму біля 50 млн грн. Така оцінка, м’яко кажучи неадекватна, так як деякі картина з колекції Медведчука вартували більше мільйона доларів, в той час коли їх оцінили в 7 – 8 тисяч.
Стосовно введення санкцій РНБО відносно Геннадія Боголюбова то, як зазнаяає його близьке оточення: “крім Еміне Джапарової у Боголюбова активів в Україні не було і Джапарову Боголюбов давно вивіз, а питання приватизації Приватбанку він доручив міжнародній компанії з хорошими можливостями кредитних активів”.
Внесення до санкційного списку Ігоря Коломойського також ніяк не вплинуло на розмір його активів, які знаходяться за кордоном та за найскромнішими підрахунками становлять 2 мільярди доларів. Активами Коломойського наразі управляють різні компанії, а схема побудована таким чином, що навіть американці не можуть до них дотягнутись.
Стосовно введення санкцій відносно українського мільярдера Костянтина Жеваго, то з основного його активу банку “Фінанси і Кредит” кошти давно виведені (вкрадені). Також Жеваго давно мінімізував свою частку в підконтрольних ГЗК, але володіє кіпрськими компаніями, через які відбувається реалізація продукції.