Чи відіб”є завод “Хрещатик” для буковинської громади Максим Бурбак?

Як важливо опинитися в потрібному місці у потрібний час.

Між звітами в Юрковецькій та Вікнянській громадах встиг завітати на засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Заставнівській РДА.

На ній розглядали дві кричущих за наслідками справи: питання демонтажу останнього в області цукрового комбінату « Хрещатик» у Кострижівській ОТГ та ліквідація наслідків негоди у Шубранці. Якщо по першому питанні всі обізнані, особливо після мого виступу з трибуни Верховної Ради.

Прикро, що Чернівецька ОДА не спромоглась бодай когось прислати на засідання, хоча вчора обіцяли бути в Кострижівці на 10 ранку. Ну то таке. У в них зараз інші справи. Але комісія в Заставні стала на захист громади та зобов’язала власника комбінату владнати питання утилізації небезпечних речовин, які лишились на комбінаті, дійти згоди з громадою щодо боргів перед місцевим бюджетом та погодити подальше спільне використання каналізаційного колектору.

По другому питанню я наполягав, щоб дах, який недавно перестелили в Шубранецькій школі за державні кошти і який частково знесло вітром, був відремонтований за рахунок виконавця робіт. Адже гарантію він давав на п`ять років.

Окремо поцікавився тим, яка компанія здійснювала технагляд за роботами та підписала акти виконаних робіт. Гадаю управління капітального будівництва при Чернівецькій ОДА і його керівник пан Олександр Пуршага повинні зробити висновки. Адже аналогічна ситуація була у Василеві цього ж району. Минулого року тут повністю знесло новий, лишень перестелений дах. Якщо технагляд здійснювала одна і та ж фірма, то комусь в області треба «знести дах» за злочинне використання бюджетних коштів.

Цікава позиція ДФС Заставнівського району, яка дала довідку про відсутність заборгованості компанії-власнику цукрового комбінату, при тому, що Чернівецька ДФС нарахувала боргів на понад 4 млн гривень перед бюджетом громади. Ось таке у нас «піклування» про надходження до місцевих бюджетів. Як мінімум ДИВНО!

Максим Бурбак, народний депутат України