.Виконком Чернівців дозволив роботу продовольчих ринків

У Чернівцях після акції протесту за участю підприємців Калинівського ринку та ринку на вул. Зеленій, виконавчий комітет міської ради зібрався на позачергове засідання, на якому ухвалив рішення про дозвіл роботи продовольчих ринків міста під час карантину.

Як повідомляє кореспондентка molbuk.ua, за відповідне рішення проголосували 9 членів виконкому.

У тексті проєкту рішення йдеться про те, що “торгівля продуктами харчування має здійснюватися за умови забезпечення персоналу та відвідувачів засобами захисту, зокрема респіраторами, захисними масками, в тому числі, виготовленими самостійно”. У приміщенні не має бути більше одного відвідувача на 10 кв.м. площі, також мають бути дотримані інші санітарні та протиепідемічні заходи.

Було ухвалено обмежити роботу на продовольчих ринках міста Чернівці і тимчасово припинити торгівлю на ринках з 20:00 до 4:00.

Члени виконкому виключили з тексту рішення дозвіл на оптову торгівлю, таким чином проголосували загалом за дозвіл торгівлі продовольчими товарами.

Рішення набирає чинності з моменту опублікування на сайті міської ради. Контроль за виконанням рішення покладено на департамент розвитку міськради.

Раніше міський голова Чернівців Олексій Каспрук заявляв, що секретар міськради Василь Продан і перший заступник голови ОДА Богдан Ковалюк підштовхують до ухвалення незаконного рішення щодо відкриття ринків.

Каспрук підписав рішення про дозвіл роботи продовольчих ринків у Чернівцях

Міський голова Чернівців Олексій Каспрук підписав рішення виконавчого комітету про обмеження роботи на продовольчих ринках міста, яким дозволили торгівлю продуктами харчування.

Нагадаємо, за це рішення сьогодні проголосували дев’ятеро членів виконкому, пише molbuk.ua.

У тексті проєкту рішення йдеться про наступне:

– торгівля продуктами харчування має здійснюватися за умови забезпечення персоналу та відвідувачів засобами захисту, зокрема респіраторами, захисними масками, в тому числі, виготовленими самостійно, перебування у приміщенні не більше одного відвідувача на 10 кв.м. торгівельної площі, а також дотримання інших санітарних та протиепідеміологічних заходів;

– обмежити роботу на продовольчих ринках міста Чернівців (тимчасово припинити торгівлю) з 20:00 до 4:00.

Каспрук підписав рішення про дозвіл роботи продовольчих ринків у Чернівцях

Рішення набирає чинності з моменту опублікування на сайті міської ради.

Нагадаємо, сьогодні група підприємців Калинівського ринку та ринку на вул. Зеленій зібралася під “будинком з левами” та ратушою, вимагаючи у місцевої влади дозволити здійснювати діяльність продуктових ринків у період карантину.

Мер Чернівців вважає, що міська рада не має повноважень ухвалювати рішення про відновлення роботи продуктових ринків у період карантину, бо це повноваження обласної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Водночас, секретар міськради Василь Продан та перший заступник голови ОДА Богдан Ковалюк запропонували, щоб виконком міськради ухвалив рішення про дозвіл роботи продуктових секторів ринків. Каспрук назвав таке рішення незаконним і заявив про тиск на нього з боку вищевказаних посадовців.

“До цих пір Чернівецька міська рада не приймала жодних обмежень і заборон по роботі ринків. Діяльність ринків була заборонена обласною комісією з питань надзвичайних ситуацій. На жаль, відповідальність за це рішення ні пан Ковалюк, ні голова ОДА взяти на себе не захотіли”, – зауважив мер на засіданні виконкому.

peredplata