Як Буковина виходитиме з карантину: сьогодні влада має прийняти важливе рішення

Сьогодні, 11 травня Чернівецька обласна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій має ухвалити рішення щодо запровадження з 12 травня адаптивного карантину на території Буковини.

Про це 7 травня у прямому ефірі у Facebook повідомив голова Чернівецької обласної державної адміністрації Сергій Осачук, пише molbuk.ua

“Ми колегіально зберемося і приймемо рішення про те, яким саме буде режим адаптивного карантину в нашій області. Для нас дуже важливо спостерігати за динамікою саме наступних трьох-чотирьох днів, побачити, в якій ситуації ми будемо знаходитись”, – сказав посадовець.

Осачук додав, що обласна влада тісно спілкується із епідеміологами.

“Вони підказують, що в першу чергу треба звертати увагу і на щодобові показники виявлення випадків, і на загальну кількість підозр, які щодня встановлюються на можливе інфікування”, – сказав голова ОДА.

Водночас він зауважив, що влада звертатиме увагу й на те, наскільки у медзакладах, де лікують хворих із COVID-19, заповнені ліжка.

“Тоді вже будемо приймати рішення. І тоді буде точно встановлено, що в нашій області буде дозволено, а що – залишатиметься у закритому чи обмеженому форматі роботи”, – підсумував Сергій Осачук.

Також, за словами Осачука, міжміське автобусне сполучення у Чернівецькій області не відновлюватимуть щонайменше до кінця травня.

“Хоча сьогодні з упевненістю можемо говорити, що ані до 22 травня, ані до кінця травня ми не маємо наміру відновлювати приміське рейсове сполучення. Тобто, ми повинні зберігати ще низьку мобільність і обмін наших людей в Чернівецькій області”, – сказав голова ОДА.

Окрім того, посадовець заявив, що карантинні блокпости на кордонах Буковини з іншими областями України діятимуть до 22 травня.

Проте ресторанам та іншим закладам харчування на Буковині можуть дозволити працювати “на винос”.

Водночас міський голова Олексій Каспрук запевнив, що Чернівці не зможуть виходити з карантинних обмежень з такими темпами, якими виходять інші регіони України.

“От наприклад, Черкаси. Вони вийшли, у них десь 300 людей на всю область захворіли, а у мене — близько 700. Переповнені три лікарні. І це тільки ті, які протестовані, є ще ті, які очікують на результати тестування. Із тестами, на жаль, є затримка у п’ять і більше днів. Тобто казати, що завтра все відкрити, знімати маски і дозволити йти до ресторанів, буде неправильно, тому що ми зайдемо в піке”, – розповів Каспрук.

Як відомо, станом на ранок 11 травня у Чернівецькій області зафіксовано 2324 випадки коронавірусної хвороби COVID-19. Серед них 356 осіб одужали, а 81 пацієнт помер.