Обшуки на фірмах депутатів: у поліції Буковини вперше прокоментували ситуацію

У поліції Буковини прокоментували бшуки правоохоронців, які проводилися сьогодні на фірмах представників партії “Єдина альтернатива”.

Як повідомляє прес-служба Головного управління Нацполіції в Чернівецькій області, під час реконструкції однієї із будівель у Чернівцях, підрядні організації не виконали в повному обсязі роботи, передбачені умовами договору.

“Своїми діями вони завдали збитків державному бюджету України на суму понад 7 мільйонів гривень”, – йдеться у повідомленні.

За інформацією оперативників ДСР НПУ про можливе правопорушення у липні 2020 року слідчі поліції розпочали кримінальне провадження за ознаками частини 3 статті 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Відповідно до висновку судової будівельно-технічної експертизи, вказані підрядниками обсяги та вартість виконаних робіт частково не відповідають зазначеній сумі та перевищують її приблизно вдвічі.

Сьогодні, 19 лютого, співробітники поліції та прокуратури здійснили низку обшуків для перевірки інформації, наданої підрядною організацією, і запобігання зникненню, знищенню чи спотворенню речових доказів.

Водночас у прес-службі прокуратури Чернівецької області повідомили, що сьогодні правоохоронці провели ряд обшуків у межах досудового розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за фактом привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем (ч. 3 ст. 191КК України).

“Вказане провадження було відкрито в липні 2020 року за фактом заволодіння бюджетними коштами підрядником та субпідрядником під час реконструкції однієї із будівель військового містечка у Чернівцях. Правоохоронці чітко дотримуються принципів політичної нейтральності та вимог чинного законодавства”, – йдеться у повідомленні.

Раніше повідомлялося, що правоохоронці проводять обшуки на підприємствах, які належать представникам політичної партії “Єдина альтернатива”.

Мер Чернівців Клічук каже, що прокуратура Буковини “за надуманими справами” тисне на “Єдину альтернативу”.