Вакциновані проти COVID-19 українці віком від 60 років отримають безоплатно смартфони – Зеленський

Зеленський: Навесні запускаємо нову велику державну програму
Вакциновані проти коронавірусу українці віком від 60 років одержать безоплатні смартфони. Про це заявив президент України Володимир Зеленський 8 лютого на “Дія Саміті”, передає кореспондент видання “ГОРДОН”.
Він зазначив, що мета уряду – щоб якісний мобільний інтернет був “у кожному куточку держави”, а доступ до нього був у кожного громадянина.

“Кожного, у будь-якому віці. І з цим об’єктивно поки є складнощі. Ми розширили “єПідтримку” (програма виплат за вакцинацію проти коронавірусу. – “ГОРДОН”). Люди похилого віку можуть витрачати ці кошту на купівлю ліків та оплату комуналки, та не в усіх є смартфон і не всі вміють користуватися інтернетом”, – сказав президент.

Зеленський нагадав, що уряд уже запустив курси цифрової грамотності для людей похилого віку.

“А навесні запускаємо нову велику державну програму: усі вакциновані українці старше за 60 років отримають безоплатний якісний сучасний смартфон та пільговий тариф. Це наша мрія, і це вже реальність, і це шлях до головної нашої мети – доступ до інтернету для всіх громадян України. Держава у смартфоні – для всіх”, – сказав він.

Контекст:
15 листопада 2021 року президент Володимир Зеленський повідомив, що кожен, хто вакцинувався проти коронавірусу в Україні, одержить за програмою “єПідтримка” по 1 тис. грн. В Офісі президента зазначили, що ці гроші не видадуть готівкою. Їх можна витратити на певний перелік послуг (сфера культури, туризму та спорту) для підтримки бізнесу в умовах пандемії.

Інструкцію, як оформити заявку на одержання 1 тис. грн за вакцинацію, оприлюднили 9 грудня.

Програма стартувала 19 грудня і діятиме до кінця 2022 року. Виплату одержать усі українці, які пройшли повний курс вакцинації проти COVID-19.

Гроші громадяни одержать на спеціальну віртуальну платіжну картку. Українці зможуть використати кошти протягом чотирьох місяців зі дня їх надходження на рахунок, а в разі невикористання суму буде повернуто державі, розповідали в Мінекономіки.

У 2021 році на програму виділили 8 млрд грн.

19 січня 2022 року Кабмін розширив дію програми “єПідтримка”, дозволивши українцям віком від 60 років витрачати виплати на ліки.

24 січня Зеленський повідомив, що громадяни, які зроблять третє, бустерне щеплення проти коронавірусу зможуть одержати додатково по 500 грн у межах програми.

2 лютого Кабінет Міністрів України розширив програму “єПідтримка” на підлітків віком від 14 років.

Станом на 6 лютого українці витратили 2,5 млрд. виплат за вакцинацію.

7 лютого прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що кошти, одержані в межах програми “єПідтримка”, українці зможуть витратити на оплату комунальних послуг. Також ліки за програмою зможуть купити люди з інвалідністю І та ІІ груп.

Олена КРАВЧЕНКО
журналістка
Більше читайте тут: https://gordonua.com/ukr/news/society/vaktsinovani-vid-covid-19-ukrajintsi-vikom-vid-60-rokiv-otrimajut-bezkoshtovni-smartfoni-zelenskij-1594398.html

peredplata