Померла співачка і артистка Ніна Матвієнко

У віці 75 років померла народна артистка України Ніна Матвієнко.

Про це повідомила її донька Антоніна.

“Мама померла…”, – написала вона у фейсбук.

Ніна Матвієнко зіграла десятки ролей та виконала сотні пісень, з якими гастролювала по Україні та світі. Її унікальний голос для багатьох став еталоном виконання народних пісень.

За видатні заслуги та вклад у розвиток української культури в 2006 році президент Віктор Ющенко дав Матвієнко звання “Герой України”.

Ніна Матвієнко народилась п’ятою у багатодітній родині 10 жовтня 1947 року. Її мати дуже гарно співала й від неї Ніна взяла хист до цього. Але родина жила бідно і щоб якось полегшити життя сім’ї 11-річну Ніну віддали до школи-інтернату.

У старших класах інтернату вона займалась співами, а також легкою атлетикою. Після навчання у школі Ніна не змогла вчитись співу і змушена була піти працювати на завод.

Але бажання співати було таким сильним, що 1966 року Матвієнко таки записалася в студію Хору імені Григорія Верьовки, а через два роки навчання стала його солісткою.

У перші ж роки кар’єри вона досягнула значного успіху та їздити на гастролі за кордон.

У її творчому репертуарі платівки із записами українських народних пісень, аудіокасети, компакт-диски із записами різних за жанром творів.

Солісткою вокальної студії при хорі імені Григорія Верьовки вона працювала до 1991 року. .

У 1971 році вона одружилася з художником Петром Гончарем. Згодом у них з’явились сини Іван та Андрій, а потім донька Антоніна. Сини пішли шляхом батька і стали художниками, а Іван у 2005 році пішов у ченці.

Окрім творчості Ніна Матвієнко займала активну політичну позицію та підтримувала Помаранчеву революцію та Євромайдан.

Хоча після початку війни на Донбасі в 2014 році Матвієнко потрапила у скандал, коли назвала ті події “братовбивчою громадянською війною” й брала участь в телемостах з проросійськими бойовиками ДНР.

Джерело: ВВС Україна

 

peredplata