Українська академія лідерства – це програма особистісного та суспільного розвитку, головним елементом якої є 10-місячний формаційний курс для випускників середніх шкіл, що будується на поєднанні елементів фізичного, емоційного та інтелектуального розвитку на основі системи цінностей. Мета освітної інституції – відібрати молодих людей з високим потенціалом до лідерства і дати найкращу підготовку, інструменти для розвитку, які дозволяють розкрити себе, обрати шлях і в майбутньому практикувати відповідальне лідерство на користь України. Академія формує майбутніх лідерів, які впливатимуть на глибинні соціальні процеси в українському суспільстві.
Історія розпочалась ще в 2019 році. Микола Мізик став студентом Чернівецького осередку Української академії лідерства й почав творити зміни разом із іншими вже тоді: організація благодійних заходів, відкриті події та волонтерство.
З моменту його випуску минуло 6 років. Зараз він ментор із експедицій та традицій в УАЛ Ужгород. Разом із теперішніми студентами він організував експедицію в Чернівці, аби дослідити це місто крізь роки змін.
Ділимось, як студенти з 14 різних куточків країни побачили серце Буковини.
Чернівці – місто молоді, яка повертається, аби розвивати й змінювати місто.
“Я забираю з собою Місто. З великої букви. Місто, що існує завдяки людям і існує для людей. Це дійсно Простір який схожий на організм. Він дихає, ходить, думає. Це Розвиток. Шум. Гам. І при тому спокій без поспіху. Для мене – це захоплення”, — поділилась своїми враженнями корінна львів’янка, студентка Марія Мазурак.
На ці думки студентів наштовхнуло знайомство з місцевим громадським секторим та Семеном Кошоватим – випускником УАЛ Київ 2020 року, громадським діячем, головою ГО “Фундація активного міста” та “Чернівецька асоціація велосипедистів.
Чернівці – місто людей, де культурне минуле перетинається з майбутнім бізнесу.
“Знайомство з владою показало мені, що довіра до ідей молоді може стати проривом та принести значний успіх. Помітно, що чернівчани втілюють власне лідерсто в бізнес-проєктах, молодіжних ініціативах та в спільному творенні бренду рідного міста. Тут відчувається простір для втілення власних ідей”, – такими інсайтами поділилась студентка УАЛ Ужгород Яна Сеньків після дослідження місцевого самоврядування.
Чернівці – місто, де сходяться культури.
“Чернівці для мене про рух у майбутнє із пам’яттю про спадок історії”, – говорить студентка Іванна Єгорова.
Дослідження міста наштовхнуло на думки, що там, де сходяться багато культур, народжується власна ідентичність. Саме тут тяжіння до минулого втілюється в культурних проєктах майбутнього. Здається, наче місцеві жителі проносять любов до міста з собою, реалізовуючи її діями.
Чернівці – місто, де зберігається пам’ять про героїв та повага до захисників.
Студенти Української академії лідерства (УАЛ) провели акцію «Вшануй» на Центральній площі. Це ініціатива, яка відбувається двічі на тиждень у різних містах України, щоб нагадати людям про важливість збереження пам’яті про загиблих героїв.
Учасники акції – 28 студентів УАЛ, а також ментори та волонтери – стояли з плакатами, перекривали рух на пішохідних переходах і влаштували хвилину мовчання. У Чернівцях лунав гімн України та заклики до згадки про полеглих.
“Акція важлива, бо змушує людей зупинитися та задуматися, — кажуть організатори. — Ми проводили її в Києві, Хусті, Дрогобичі та щотижня доєднуємося в Ужгороді. В багатьох містах перехожі просто проходять повз, не звертаючи уваги, але в Чернівцях ми бачимо відгук: люди зупиняються, вшановують пам’ять – це справді дає віру”.
Своїм прикладом студенти Української академії лідерства запрошують чернівчан стати амбасадорами змін та долучатися до дій у власних спільнотах. Можливості можна знайти в різних сферах і напрямках – потрібно лише спробувати й почати діяти.