Наш власний кореспондент Ростислав Демчук передає з Брюсселя:
-Україна готується до четвертого Великодня, коли з Небес сходить не Божа благодать, а диявольський пекельний вогонь від Люцифера, що засів у Кремлі. І попри заяви президента США Дональд Трампа, що припинення вогню має розпочатись до 20 квітня, до світлого свята Великодня, проте ні припинення вогню, ні угоди про припиннення війни не видно навіть на горизонті.
Після того, як перемовини в трикутнику США – Росія – Україна не принесли жодних позитивних результатів, до столу переговорів долучились європейскі дипломати. І хоча участь Європи в основних переговорах про припинення вогню залишається обмеженою, вчора у Парижі окрім української делегації й американської до них долучились французькі, британські та німецькі дипломати. Вчорашні зустрічі у Парижі ознаменували зміну підходу Вашингтона до переговорного процесу оскільки донедавна високопосадовці США відкрито ігнорували участь європейських колег у переговорах про припинення вогню.
На жаль, судячи з результатів вчорашніх переговорів на Єлисейських полях, навіть коли вчора президент Франції приймав у Парижі держсекретаря США Марко Рубіо та представника Трампа Стіва Віткоффа, європейські дипломати почали сумніватися, про що насправді ведуться переговори між США та Росією: про припинення вогню в Україні чи нормалізацію американо-російських відносин?
“Велика небезпека”, за словами Ніко Ланге, старшого наукового співробітника Центру аналізу європейської політики, “полягає в тому, що ми зосереджуємося на нібито переговорному процесі, тоді як переговорного процесу може взагалі не бути, а Росія продовжує війну”.
Жодна з вимог Москви щодо умов для припинення вогню і війни не влаштовують ні Київ, ні європейських союзників. У європейських столицях наростає занепокоєння через те, що Трамп дедалі частіше зображує Україну, а не Росію, як головне джерело проблеми війни і всупереч несправедливій риториці американського президента Євросоюз завершує підготовку 17 пакету антиросійських санкцій.
“Ключовим для руху вперед до примирення буде те, як європейці вирішать питання, чи безпека України та європейська безпека — це одне й те саме чи це два різні питання”, — наголосив професор Ланге.