Патріарх Філарет впевнений у тому, що УПЦ отримає Томос

Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет висловив тверду упевненість у тому, що Україна ближчим часом отримає Томос про автокефалію УПЦ. Про це свідчать формальні процедури з боку Константинополя.

Таке переконання він висловив виступаючи в Посольстві України в США перед представниками української громади, повідомляє Укрінформ.

“Зараз ми очікуємо від Вселенського Патріарха Томос про автокефалію Української Православної Церкви”, – зауважив Філарет.

Він пояснив, що це означатиме створення єдиної УПЦ.

“А те, що залишиться від Московського патріархату, матиме ті ж права, як і всі українські церкви, однак не буде називатися Українською церквою”, – зазначив він. Патріарх також підкреслив, що автокефалія означатиме об’єднання всього суспільства і всього народу.

На прохання уточнити, скільки часу можуть зайняти процедурні питання, він зауважив: “Сподіваємося, що отримаємо Томос вже найближчим часом, тому що почався вже незворотній процес. Томос буде, а коли – це вже вирішить Вселенський Патріарх і обставини”.

Він пояснив, що, за процедурою, надання Томосу відбувається по-різному.

“Це може бути й дуже швидко, а може й трошки повільніше. Але це буде. Вселенський Патріарх уже направив екзархів – своїх послів – у Київ, які вже зустрічалися з церковним керівництвом, з президентом. Це свідчить про те, що сам процес уже пішов”, – зауважив Філарет.

Коли Томос буде наданий, буде проведений Собор і оголошено про створення єдиної Української Православної Церкви, підсумував Філарет.

7 вересня стало відомо, що до надання автокефалії православній церкві в Україні Вселенський Патріархат призначив своїми екзархами в Києві архиєпископа Даниїла Памфілійського зі США й єпископа Іларіона Едмонтонського з Канади.

Київський патріархат після томосу планує висувати кандидатуру патріарха Філарета на посаду предстоятеля автокефальної Православної церкви в Україні.

Російська православна церква намагається завадити наданню Українській православній церкві дозволу на автокефалію.