Le Monde: на кордоні Франції і Швейцарії була база ГРУ

За даними видання, щонайменше 15 офіцерів російської військової розвідки (ГРУ) приїжджали в цей район багато разів: із Лондона, Іспанії чи Швейцарії

За даними видання, щонайменше 15 офіцерів російської військової розвідки (ГРУ) приїжджали в цей район багато разів: із Лондона, Іспанії чи Швейцарії.

Британські, французькі та швейцарські спецслужби, а також їхні американські партнери почали відстежувати їхнє пересування навесні 2018 року, відразу після отруєння в Солсбері Сергія і Юлії Скрипалів.

За їхніми відомостями, ті, хто приїжджав, у Верхню Савойю, були членами одного і того ж підрозділу, що спеціалізувався на вбивствах і діяв в Європі з 2014 року до кінця 2018 року.

Російське ГРУ не обмежується лише спробами вбивства – світова преса

Співробітники ГРУ, за даними французьких спецслужб, зупинялися у Верхній Савойї в Аннемассі, Евіані або Шамоні, а також в більш віддалених містах: ймовірно, база розташована десь поруч із ними. До цього вони часто ночували в Руассі або Ліоні, або Женеві: саме там вони орендували автомобілі, щоб поїхати у Верхню Савойю.

Про секретний підрозділ ГРУ під номером 29155, який спеціалізувався на вбивствах і спецопераціях за кордоном, у жовтні 2019 року розповіла газета The New York Times.

За даними розслідувачів, керівником цього підрозділу є генерал Андрій Авер’янов, учасник війни в Чечні і герой Росії, а багато хто зі співробітників відділу брали участь у війнах в Афганістані та Чечні, а також у збройному конфлікті на сході України.

Розслідування: зв’язок між офіцерами ГРУ Росії, звинуваченими в кібератаках на США, «Антимайданом» і збиттям МН17

Штаб-квартира відділу в Росії, за даними західних розвідок, нібито розташована в будівлі 161-го навчального центру ГРУ в районі Ізмайлово на сході Москви.

За даними іноземних спецслужб, саме відділ 29155 був причетний до отруєння в британському Солсбері колишнього розвідника Сергія Скрипаля і його дочки в березні 2018 року, в результаті чого також загинула громадянка Великої Британії Дон Стерджес. Крім того, цей відділ, за даними спецслужб, причетний до «кампанії з дестабілізації» в Молдові і до спроби держперевороту в Чорногорії в 2016 році.

https://www.radiosvoboda.org/a/news-baza-gru-alpy/30308995.html