Сумні підсумки ЗНО в Україні: понад 20 тисяч випускників не здали українську та історію

Усі, хто не зміг пройти тест з української мови позбавляються можливості вступити до вузів, тому що цей екзамен є обов’язковим.

Сьогодні, 24 липня, стало відомо, що близько 23 000 випускників шкіл не здали зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) з української мови та літератури, а також історії навіть на мінімальний прохідний бал.

Про це говорять дані, опубліковані Українським центром оцінювання якості освіти.

Щоб здати українську мову і літературу, необхідно було набрати 22 бали з 104 можливих, а це не вдалося зробити 8,32% з 275 000 учнів, тобто в цілому приблизно 23 000.

Читайте також: Документ про відсидку шкільного ув’язнення чи реальна оцінка?

Відомо, що всі, хто не склав українську мову, не можуть вступити до ВНЗ в Україні у поточному році. Цей тест є обов’язковим для всіх освітніх програм.

У ЗНО з історії взяли участь понад 178 000 випускників. Не змогли набрати пороговий бал (25 з 94) 13,19% учасників, що становить близько 23 000 чоловік.

Раніше ZN.UA писало, що після того, як київські школярі у блюзнірській формі прокоментували одне із завдань ЗНО з історії, чим образили кримських татар, в УЦОЯО відреагували на цю ситуацію, назвавши її дуже неприємною.

“Особливо прикрим є те, що учасники ЗНО, присутні на відео, в блюзнірською формі висловлюються на адресу кримськотатарського народу і дозволяють собі емоційні висловлювання, що заперечують територіальну цілісність України”, – зазначили у відомстві.

Як стало відомо, цю бурхливу реакцію у майбутніх студентів викликало завдання №25, пов’язане з історичними постатями.

Нагадаємо, карантин і зміни у проведенні шкільних випускних іспитів вплинули на кількість учасників тестування в цьому році. Після того, як стало відомо, що ЗНО потрібно буде тільки для вступу до внз, а не отримання атестатів, їх стало менше, особливо на Західній Україні.

https://zn.ua/ukr/UKRAINE/sumni-pidsumki-zno-v-ukrajini-blizko-23-000-vipusknikiv-ne-zdali-ukrajinsku-ta-istoriju.html