Вчені з’ясували, який популярний продукт є розсадником коронавірусу.

Китайські дослідники переконані – дуже популярний продукт, який легко зустріти і в супермаркеті, і на ринку, є розсадником Covid-19.

Риба, ринок
Вчені з’ясували, який популярний продукт є розсадником коронавірусу / УНІАН

Риба лосось – потенційний розсадник китайського коронавірусу Covid-19. Інфекція в її м’ясі може бути життєздатною понад вісім днів (все залежить від температурного режиму).

Про це повідомляється на спеціалізованому порталі Biorxiv.

До такого висновку після дослідження прийшли китайські вчені. Вони стверджують, що при температурі + 25 градусів за шкалою Цельсія патоген на лососі залишається заразним протягом двох днів. Але при температурі +4 патоген може бути небезпечним вісім днів. Несприятливий фактор полягає в тому, що в рамках транспортування риби на прилавки супермаркету, на ринок або ж в ресторан найчастіше температура зберігання становить від 0 до +4 градусів.

Відповідно, стверджують вчені, експортований або імпортований лосось може бути джерелом поширення китайського коронавірусу Covid-19.

На відміну від різноманітних овочів, фруктів і ягід рибу перевозять в умовах низьких температурних режимів, що і дає можливість вірусу зберігати життєздатність до восьми днів.

Китайські дослідники порекомендували медикам розробити спеціальний протокол, який спрямований на усунення ризиків інфікування риби до того як вона надійде в продаж.

Коронавірус продукти – раніше повідомлялося:

  • Індійські лікарі дали поради з приводу того, як потрібно змінити раціон, щоб зміцнити імунну систему і, відповідно, знизити ризики інфікування на Covid-19.
  • До того мікробіолог і експерт з харчової безпеки Дональд Шаффнер пояснив, наскільки раціонально в умовах пандемії мити з милом овочі, фрукти та інші продукти, куплені в магазині.