Українців будуть вакцинувати від коронавірусу по-новому: що відомо.

В Україні збільшили інтервал між першим і другим щепленнями вакциною Covishield (індійське назва Oxford-AstraZeneca) від коронавірусу. Так, терміни між введенням препарату відтепер сягають трьох місяців, а не 28 днів, як це було раніше.

Про це повідомив головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко в коментарі “Укрінформу”.

Рішення, як пояснив Ляшко, ухвалили після рекомендацій Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики та результатів міжнародних досліджень оперативним штабом МОЗ. Крім того, аналогічне рішення, як уточнив він, вже ухвалив уряд Великої Британії.

Зі слів головного санлікаря, триваліший інтервал між уколами дозволить досягти максимального рівня імунного захисту організму після процедури. Так, згідно з даними клінічних досліджень, після двох стандартних доз, введених з інтервалом 12 тижнів або довше, ефективність вакцини сягає до 81,3%, у той час коли, інтервал від 22 до 90 день показав ефективність 76,0%.

Він також запевнив, що така зміна в схемі вакцинації не суперечить інструкції виробника, яка, з його слів, передбачає такий інтервал в межах 4-12 тижнів.

“Враховуючи позицію НТГЕІ (Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики – ред.) та результати міжнародних досліджень оперативним штабом МОЗ було ухвалене рішення, що для досягнення максимального рівня імунного захисту при вакцини від Oxford/AstraZeneca, виробництва Serum Institute of India та SK Bioscience, доцільно збільшити початковий інтервал між дозами”, – сказав Віктор Ляшко.

Заступник голови МОЗ додав, що протягом 17 березня відбудеться селекторна нарада з регіонами для роз’яснення деталей впровадження нової рекомендації.

Новини Партнерів