Рада звільнила випускників шкіл від ДПА

Верховна Рада звільнила випускників 11 класів від проходження обов’язкової державної підсумкової атестації у 2021 році. Відповідне рішення схвалили на позачерговому засіданні 13 квітня.

Джерело:

24 канал

Випускникам дозволили не складати ДПА через карантин і пандемію коронавірусу. Рішення схвалили 298 народних депутатів. Реалізація цього законопроєкту не потребуватиме додаткових витрат із Держбюджету.

 

У зв’язку зі здійсненням заходів, спрямованих на запобігання COVID-19, здобувачі освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації,
– мовиться у законі.

ДПА можна складати за бажанням

Закон також передбачає, що випускники можуть обирати, у якому форматі їх оцінюватимуть. Для цього є 3 варіанти:

  • за допомогою річного оцінювання;
  • через державну підсумкову атестацію;
  • через ДПА у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Зауважимо, випускників вирішили звільнити від ДПА, аби зменшити ризики захворювання на коронавірус.

  •  

ЗНО треба для вступу

Проте ЗНО для вступу у заклади вищої освіти залишається обов’язковим. Так, для абітурієнтів, які планують вступати до вишів, ЗНО будуть проводити в установлені терміни.

Дати ЗНО 2021
Графік основної сесії ЗНО у 2021 році / Дані: МОН / Інфографіка 24 каналу

Чи проводили ДПА у 2020 році

  • Минулого року через складну ситуацію з COVID-19 обов’язкову державну підсумкову атестацію для випускників також скасували – для тих учнів, які не вступали до вишів. Водночас випускники могли скласти ДПА у формі ЗНО за бажанням.
  • Тоді до кінця червня частина одинадцятикласників отримала атестати й додатки до них, у яких навпроти графи ДПА стояла позначка “звільнено”.

peredplata