Розпочато процедуру внесення буковинської Маланки до репрезентативного списку культурної спадщини ЮНЕСКО

Розпочато процедуру внесення буковинської Маланки до репрезентативного списку культурної спадщини ЮНЕСКОЗгідно з інформацією, наданою сектором інформації та зв’язків з громадськістю Чернівецької міської ради, наразі розпочато процедуру внесення унікальної буковинської Маланки до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Уже готуються відповідні презентаційні документи для подання до Міністерства культури України.
Нематеріальна культурна спадщина – це звичаї, форми представлення і вираження, знання і навички, а також пов’язані з ними інструменти, предмети, артефакти і культурні простори, визнані співтовариствами, групами і, в деяких випадках, окремих випадках особами в якості частини їх культурної спадщини.
Така нематеріальна культурна спадщина, що передається від покоління до покоління, постійно відтворюється співтовариствами і групами залежно від середовища, що оточує їх, їх взаємодії з природою і їх історії і формує у них почуття самобутності і спадкоємності, сприяючи тим самим повазі культурної різноманітності і творчості людини.
Минулоріч до репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО від України уже увійшли косівська кераміка та петриківський розпис.