Катерина Ющенко не приїхала до Чернівців на фестиваль поезії

Катерина Ющенко не приїхала до Чернівців на фестиваль поезіїДругий всеукраїнський фестиваль поезії «Від Гуцулії – до кряжів Донецьких» (пам’яті Тараса Мельничука) розпочався у середу, 28 березня, у Центрі митців Буковини.

На відкриття завітало близько двох десятків поетів з різних куточків України, а також Чернівців. Це лауреати Національної премії України імені Тараса Шевченка Анатолій Кичинський, Василь Герасим’юк, Петро Мідянка, а також Ярослав Ясінський, Василь Карп’юк, Любов Проць, Віталій Колодій, Віра Китайгородська, Борис Бунчук, Інга Кейван, Мар\’ян Лазарук, Роман Стадник, Юлія Косівчук та інші.

Запрошували на фестиваль і екс-першу леді країни Катерину Ющенко, яка є головою наглядової ради міжнародного благодійного фонду «Україна-3000». А ще – доньку Тараса Мельничука Ярославу, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Леоніда Талалая, Василя Кухту, Софію Майданську, Тараса Григорчука. Але їм з різних причин не вдалося приїхати.

Поети згадували Тараса Мельничука, зачитували власні вірші. Також під час відкриття почали збирати кошти на меморіальну дошку Тарасові Мельничуку. Але багато зібрати не вдалося – до кінця вечора на дні двох скриньок лежало кілька купюр.

-На закритті фестивалю, 30 березня, у філармонії буде до 30-ти поетів. Прошу Бога, щоби глядачів було хоча б утричі більше, – сказав директор меморіального музею Володимира Івасюка, письменник і організатор фестивалю Мирослав ЛАЗАРУК. – Там і сподіваємося зібрати кошти на дошку. Щоби виготовити пристойну дошку з металу, потрібно десять тисяч гривень. Гадаю, цілком реально, щоби до 20 серпня, дня народження Тараса Мельничука, у Чернівцях на будинку по вулиці Радищева вона з’явилася. Там, у колишньому гуртожитку філологічного факультету Чернівецького державного університету, колись мешкав поет.

У четвер, 29 березня, митці відправилися до могили Тараса Мельничука в Уторопах (Івано-Франківщина, Косівський район). Також вони хочуть привернути увагу громадськості до рідної хати поета у селі, яка у занедбаному стані.

А 30 березня в меморіальному музеї В.Івасюка вручатимуть літературну премію «Князь роси» імені Т. Мельничука. За словами Мирослава Лазарука, цьогоріч лауреатів буде аж двоє, проте хто саме – поки що таємниця.

Пізніше, о 16.30, в обласній філармонії відбудеться закриття фестивалю.

Джерело

Новини Партнерів