Митрополит Епіфаній очолить Єдину помісну церкву в Україні – ЗМІ

Предстоятелем Української православної помісної церкви обраний митрополит Епіфаній (Думенко).

Таке рішення ухвалив Об’єднавчий собор, що відбувся сьогодні, 15 грудня, у Софії Київській.

Собор також затвердив Статут УПЦ.

Новообраний Митрополит Київський вийшов із собору разом із президентом України Петром Порошенком і головою Верховної Ради Андрієм Парубієм.

Президент Порошенко виступив зі сцени на Софійській площі з тривалою промовою, в якій оголосив про створення єдиної помісної Української православної церкви “без Путіна, без Кирила”, та заявив, що це “геополітична катастрофа для Росії”.

Глава держави нагадав слова канцлера Бісмарка про те, що війни виграють “учителі та парафіяльні священики”. Він вдруге після з часу промови на честь безвізового режиму з ЄС влітку 2017 року проголосив: “Прощай, немытая Россия!”.

Президент також подякував за зусилля, докладені до створення єдиної помісної Української православної церкви патріарху УПЦ КП Філарету, митрополиту УАПЦ Макарію та тим архієреям УПЦ МП, які не злякалися тиску і взяли участь у Соборі.

“У єдності – сила нашого народу. Боже, нам єдність подай!” – сказав глава держави, привітавши всіх українців з автокефалією.

Порошенко передав слово митрополиту Епіфанію, зазначивши, що саме він на початку січня 2019 року поїде в Константинополь, щоб отримати з рук Вселенського патріарха томос про автокефалію, затверджений на Фанарі.

Як писала “Новинарня“, 13 грудня Архієрейський собор УПЦ Київського патріархату підтримав митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія як кандидата на пост предстоятеля єдиної Української православної церкви.

За даними ЗМІ, в Об’єднавчому соборі взяли участь 192 делегати. Голосування за предстоятеля єдиної УПЦ відбувалося у два тури.

Учасники собору представляли три православні церкви – Українську православну церкву Київського патріархату (УПЦ КП), Українську автокефальну православну церкву (УАПЦ) та Українську православну церкву Московського патріархату (УПЦ МП), яка є філією РПЦ в Україні.
Перші дві релігійні організації схвалили участь у соборі на рівні своїх Архієрейських соборів, остання представлена окремими представниками кліру та мирян.

Головував на Соборі митрополит Гальський Еммануїл (Адамакіс) від Вселенського патріархату.

У президії, серед інших, сиділи також патріарх УПЦ КП Філарет (на собор він прийшов не в патріаршому головному уборі – куколі, а в звичайній скуфії) і президент України Петро Порошенко.

Читайте також:
“Бог противиться гордим”. Виступ Порошенка на Об’єднавчому соборі. ВІДЕО

Запрошення на Об’єднавчий собор повернули 56 архієреїв Української православної церкви Московського патріархату. Зокрема, предстоятель УПЦ МП митрополит Онуфрій публічно повернув Вселенському патріарху Варфоломію лист-запрошення для участі в Соборі із супровідною заявою від МП.

Хто такий Епіфаній

Патріарший намісник, митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній (Сергій Думенко) має лише 39 років. Він народився 3 лютого 1979 року в селі Вовкове Іванівського району Одеської областію

Він доктор наук із богослів’я, професор, ректор та професор кафедри біблійних і філологічних дисциплін Київської православної богословської академії, постійний член Священного синоду та голова Синодального управління у справах духовної освіти УПЦ Київського патріархату, член Вищої церковної ради УПЦ Київського Патріархату, намісник Свято-Михайлівського Видубицького чоловічого монастиря (Київ).
Член Національної спілки журналістів України та Міжнародної федерації журналістів.

1996 року закінчив Старожадівську середню школу І-ІІІ ступенів (Сторожинецького району Чернівецької області), Київську духовну семінарію і Духовну академію.
Стажувався в Афінському національному університеті на філософському факультеті (Греція).

Обіймав посади секретаря-референта Рівненського єпархіального управління та особистого секретаря митрополита Рівненського і Острозького Даниїла, прес-секретаря Рівненського єпархіального управління. Був редактором інтернет-проекту “Рівне православне”.

Із благословення святійшого патріарха Філарета 21 грудня 2007 року архієпископом Переяслав-Хмельницьким Димитрієм у Михайлівському Золотоверхому монастирі пострижений у чернецтво з іменем Епіфаній на честь святителя Епіфанія Кіпрського.

6 січня 2008 року рукоположений патріархом Філаретом у сан ієродиякона, а 20 січня 2008 року в сан ієромонаха.

У січня 2008 року призначений секретарем патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.

16 березня 2008 року возведений у сан архімандрита.

20 березня 2008 року призначений намісником Свято-Михайлівського Видубицького чоловічого монастиря міста Києва.

30 травня 2008 року призначений керуючим справами Київської патріархії.

21 жовтня 2009 року Священним синодом УПЦ КП обраний на єпископа Вишгородського, вікарія Київської єпархії. 15 листопада того ж року відбулася архієрейська хіротонія.

Рішенням Священного синоду УПЦ КП від 27 липня 2010 року призначений ректором Київської православної богословської академії та керуючим Переяслав-Хмельницькою єпархією.

17 березня 2011 року рішенням Священного синоду призначений головою Редакційного комітету.

17 листопада 2011 року Епіфанію присвоєне вчене звання професора Київської православної богословської академії.

23 січня 2012 року указом патріарха Філарета возведений в сан архієпископа.

Рішенням Архієрейського собору УПЦ КП від 28 червня 2013 року возведений у сан митрополита Переяслав-Хмельницького і Білоцерківського та призначений Патріаршим намісником з правами єпархіального архієрея.

Рішенням Священного синоду УПЦ КП від 13 грудня 2017 року Епіфаній отримав титул митрополит Переяславський і Білоцерківський.

У науковому доробку митрополита Епіфанія понад 50 наукових публікацій, зокрема кількох монографій у царині православного богослів’я.

Митрополит Епіфаній (другий праворуч) на синоді УПЦ КП

Митрополит Епіфаній є активним церковним і громадським діячем, бере участь у багатьох наукових і просвітницьких заходах, своїм служінням здійснив значний особистий внесок у розвиток вітчизняної духовної освіти і науки та розбудову та зміцнення Української держави.

Крім багатьох церковних нагород, удостоєний державних орденів “За заслуги” ІІ і III ступенів, відзнак Уряду, Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, командування Сухопутних військ ЗС України тощо.

ЕПІФАНІЙ ВХОДИТЬ ДО НАЙБЛИЖЧОГО ОТОЧЕННЯ ПАТРІАРХА ФІЛАРЕТА.

Раніше повідомлялося про наміри Філарета очолити єдину УПЦ.
26 жовтня на прес-конференції митрополит Епіфаній заявляв, що “це не виборча кампанія” і патріарх Київський Філарет буде єдиним кандидатом від Київського патріархату на Об’єднавчому соборі на предстоятеля Єдиної помісної православної церкви.

Читайте також: