ВСЕЛЕНСЬКИЙ ПАТРІАРХ БЛАГОСЛОВИВ ЕПІФАНІЯ ТА ЗАПРОСИВ ДО КОНСТАНТИНОПОЛЯ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ТОМОСА

Вселенський Патріарх Варфоломій у телефонній розмові з новообраним митрополитом Київським Епіфанієм привітав його з обранням та благословив, а також запросив за Томосом 6 січня.

“Деякий час тому Епіфаній подзвонив до Варфоломія, щоб повідомити про обрання і попросив благословення, той його благословив і привітав”, – повідомляється на сайті УПЦ КП з посиланням на BBC.

Згодом з’явилось повідомлення Вселенського Патріархату, в якому йдеться про цю розмову, а також вказується, що Патріарх Варфоломій запросив Епіфанія 6 січня до Константинополя для співслужіння та отримання Томосу про автокефалію.

Це означає, що Вселенський Патріархат визнає Об’єднавчий собор, який відбувся в столиці України.

Наступним кроком для остаточного формування Автокефальної Православної Церкви в Україні стане співслужіння Епіфанія з Вселенським Патріархом Варфоломієм та отримання Томосу про автокефалію

Нагадаємо 15 грудня Ооб’єднавчий Собор у Києві обрав предстоятелем Помісної Православної Церкви в Україні митрополита колишньої УПЦ КП Епіфанія. Цього ж дня єпископи затвердили статут нової Церкви.

У Соборі взяли участь практично всі ієрархи колишніх УПЦ Київського патріархату, УАПЦ та двоє єпископів УПЦ Московського патріархату.