Священник РПЦвУ на Буковині оскаженів, коли віряни ПЦУ заспівали українською у храмі

У неділю, 17 листопада, у селі Рингач Чернівецької області стався конфлікт між між релігійними громадами ПЦУ і Російської Церкви в Україні (УПЦ МП).

Про це Релігійній правді повідомив представник громади ПЦУ Ігор Кучерявий.

За його словами, священник РПЦвУ звинуватив парафіян ПЦУ у тому, що вони заплатили “Правому сектору”, щоб ті зі зброєю силоміць переводили громаду до Православної Церкви України.

 

Збори, на яких вирішувалось питання виходу релігійної громади з-під юрисдикції РПЦвУ, відбулись ще 10 березня 2019 року. Участь у зборах взяли 70 членів релігійної громади села. За перехід до ПЦУ проголосували 70 вірян, тобто одноголосно, проти – 0, утрималися – 0.

Незважаючи на красномовні результати голосування, перший конфлікт за сільський храм Вознесіння Господнього стався ще тоді. За даними “Чернівці Онлайн”, настоятель храму отець Серафим виступив категорично проти рішення громади. На підтримку священника РПЦвУ прибули звезені титушки, влаштували шарпанину, перешкоджали роботі журналістів.

Після зборів релігійна громада села Рингач подала чиновникам документи для перереєстрації до юрисдикції ПЦУ, однак і досі не отримала відповіді.

За словами парафіянина ПЦУ Ігоря Кучерявого, увесь цей час віряни молились біля воріт храму, а цієї неділі зважились зайти до церкви поставити свічки.

“А потім, після того, як вони закінчили освячення води, ми заспівали українську пісню. Священник РПЦ зі своїми парафіянами різко відреагував і розпочався конфлікт. Один з парафіян РПЦ погрожував мені розправою за те що я знімав відео”, – розповів Ігор.

Віряни ПЦУ вийшли на вулицю і довго чекали, поки прихильники Російської Церкви вийдуть для діалогу, щоб вирішити конфлікт і домовитись, як надалі користуватися церквою.

Коли ж прибічники РПЦвУ нарешті вийшли, конструктивної розмови так і не сталося. Діалог їм не цікавий, каже Кучерявий.

 
 

Натомість розмова переросла у сварку і безпідставні звинувачення з боку прибічників Російської Церкви.

“Вони почали обливати нас брудом і звинувачувати, що ми платили “Правому сектору” і вони переводили громаду зі зброєю. У цих обвинуваченнях немає й долі правди. Ніхто примусово не переводив і ніхто нікому не платив”, – наголосив Ігор.

peredplata