У Чернівцях створили аудіогід єврейським містом

На початку листопада офіційно презентували багатомовний аудіогід, який пропонує всім бажаючим ознайомитися із найцікавішими місцями єврейської історії нашого міста. Його поява стала можливою завдяки міжнародному проєкту, ініційованому Інститутом єврейської історії «Центропа» з м. Гамбург (ФРН) та реалізованому впродовж 2019 року у партнерстві з Чернівецьким музеєм історії та культури євреїв Буковини. Фінансування проєкту забезпечили Федеральне міністерство закордонних справ Німеччини та Вишеградський фонд.

Аудіогід охоплює 15 найбільш цікавих єврейських історичних об’єктів та місць, які найбільш повно висвітлюють єврейську історію Чернівців ХІХ – першої половини ХХ століття. Він дозволяє здійснити віртуальну прогулянку єврейським минулим Чернівців, що у часи пандемії вірусу COVID-19 і запроваджених через неї карантинних обмежень в Україні та світі, є особливо актуальним і зручним.

Аудіогід призначений не тільки для туристів, дослідників єврейської історії нашого міста чи нащадків чернівецької єврейської діаспори по всьому світу, але й для учителів. Наочним підтвердженням цього став онлайн-семінар, зорганізований і проведений «Центропою» 30 жовтня – 1 листопада, у якому взяли участь понад 60 учителів, суб’єктів неформальної освіти та представників громадських організацій із України, Молдови, Польщі, Німеччини та Італії.

Особливість аудіогіду в тому, що у його текстах використані фрагменти спогадів очевидців із власної колекції Інституту «Центропа», яку він збирав впродовж тривалого часу, записуючи інтерв’ю із євреями в багатьох країнах світу, у тому числі й з вихідцями з Чернівців. Окрім цього, тексти супроводжуються історичними і сучасними світлинами.

Весь цей матеріал розташовано на спеціально створеній мультимедійній платформі під назвою «Trans.History» за посиланням https://audiowalks.trans-history.org/ та на офіційній інтернет-сторінці «Центропи» https://www.centropa.org/ У майбутньому доступ до неї можна буде отримати й на офіційному сайті Чернівецького музею історії та культури євреїв Буковини http://muzejew-news.org.ua

Промо-ролик презентації аудіогіду можна переглянути за посиланням: https://youtu.be/byymnbf7kqk

За детальнішою інформацією про проєкт, а також з питань використання аудіогіду звертатися безпосередньо до Інституту «Центропа» e-mail: office@centropa.org, ruehle@centropa.org або до Чернівецького музею історії та культури євреїв Буковини за адресою: jm.chernivtsi@gmail.com тел.: +38 (050) 271 42 24 (Микола Кушнір)