Відразу дві творчі роботи з Чернівецької області здобули перемогу у челенджі “Українська мова важлива”

9 учнів з Чернівецької області представляли область у мовному челенджі “Українська мова важлива”, з яких двоє творчих робіт здобули перемогу у головній та спеціальній номінаціях.

1 травня були оголошені переможці мовного челенджу “Українська мова важлива”, що проходив з 1 по 20 квітня та був започаткований освітньою компанією HUMAN. Упродовж 20-ти днів учасники челенджу публікували свої авторські творчі роботи у соціальних мережах під хештегом #HUMANМарафон. В результаті конкурсу учасники здійняли справжню хвилю в соціальних мережах (Фейсбук, Інстаграм, ТікТок), заполонивши їх патріотичними відео, малюнками та текстами на тему важливості рідної мови.

Організатори отримали 398 творчих робіт зі всіх куточків України, з великих міст та найвіддаленіших сіл, а також з Донецької та Луганської областей. Але саме учасники з Чернівецької області отримали перемогу в головній номінації “авторський вірш” та спецномінації “Найатмосферніша творча робота”.

Переможцями номінації “авторський вірш” стали Малиш Марія та Слижук Максим, учні 3-го класу Довгопільського ЗЗСО І-ІІІ ступенів.

Учасники зняли відеоролик у якому декламували авторські вірші, грали на

традиційних українських інструментів та показували простори Чернівецької області. Переможці зізнаються, що у підготовці відео їм допомагали їхні родини, а також вчителька. За перемогу у номінації учасники отримають ноутбук від компанії HUMAN.

 

Шинкарюк Дарина, учениця 10-го класу Мамаївський навчально-виховний комплекс №1, стала переможницею спеціальної номінації “Найатмосферніша творча робота”.  За свій талант учасниця челенджу отримає приз від компанії HUMAN – смартгодинник.

Дарина у своїй творчій роботі на відео виразно продекламувала авторський вірш, яким і підкорила серця організаторів. Дівчина розповідає, що кожного дня отримувала дзвінки на мобільний з порадами і шаленою підтримкою від рідних та близьких людей.

“Як тільки з’явилась можливість, то я не змогла пройти осторонь. Адже правила челенджу давали змогу самовиразитись і повідомити свою думку в таких чудових форматах! Там де творчість і Україна – там є я!) Я з дитинства зростала в оточенні українських традицій, тому така тема для мене надзвичайно цікава! Я отримала велику насолоду від написання та декламування свого вірша. Українська мова дійсно дуже важлива, тож повідомити про це всій Україні для мене було героїчним вчинком!” – розповідає переможниця в інтерв’ю компанії HUMAN.

Переможців було оголошено у відео від організаторів, прем’єра якого відбулася 1 травня о 15:00. До учасників звернувся директор освітньої компанії HUMAN Євгеній Боровик: “Було неймовірно приємно бачити, як діти з різних куточків України об’єднуються, вбираються у вишиванки та створюють сучасну українську творчість”.

Головними основних та спеціальних номінацій також стали:

  1. Номінація “авторський вірш”Малиш Марія та Слижук Максим, учні Довгопільського ЗЗСО І-ІІІ ступенів (Чернівецька область). Учасники у подарунок отримають ноутбук від компанії HUMAN;
  2. Номінація “малюнок”Пасічніченко Анастасія, студентка Економіко-технологічного технікуму Херсонського національного технічного університету (Херсонська область). Її винагорода – планшет;
  3. Номінація “твір”Токовенко Владислав. Учасник отримає у подарунок електронну книгу.
  4. “Найкреативніша творча робота”Стець Єва, учениця Навчально-виховного комплексу № 209 «Сузір’я» (Київ). Подарунок: смартгодинник;
  5. “Найатмосферніша творча робота”Шинкарюк Дарина, учениця Мамаївського навчально-виховного комплексу №1 (с. Мамаївці, Чернівецька область). Подарунок: смартгодинник;
  6. “Наймилозвучніша творча робота”Антонова Діана, студентка ДНЗ «Хмельницький центр ПТО сфери послуг» (Хмельницька область). Подарунок: Навушники pro Air Pods;
  7. “Найщиріша творча робота”Мазур Марія, учениця СНВК “Лісові Дзвіночки” (Київ). Подарунок: смартгодинник.
  8. “Найзворушливіша творча робота”Скорик Катерина, студентка ДПТНЗ “Професійний аграрний ліцей” (Полтавська область). Подарунок: смартгодинник.

 

Мовний челендж “Українська мова важлива” ініційований освітньою компанією HUMAN після проведення першого Цифрового Марафону з української мови ім. П. Яцика, який відбувся дистанційно на зазначеній платформі. Партнери Марафону вирішили не зупинятися та запропонувати фіналістам (11 555 учасників) взяти участь у мовному челенджі. Челендж мав на меті залучити найкращих знавців української мови до її популяризації серед школярів та молоді, а також спонукати кожного українця замислитися над тим, що особисто для нього означає рідна мова.

Про додавання п’яти спеціальних номінацій стало відомо за день до оголошення переможців.

 “Ми щоденно переглядали нові роботи конкурсантів та зрозуміли, що обрати лише трьох переможців ми просто не можемо. Адже усі роботи виявилися для нас знаковими та зачаровували своєю щирістю, патріотичністю та творчістю. Тому було вирішено збільшити кількість переможців, шляхом додавання 5-ти спеціальних номінацій та відзначення 30-ти кращих робіт.”, – повідомляється в пресслужбі освітньої компанії HUMAN.

На сайті організаторів можна знайти детальну інформацію про переможців та перелік 30-ти кращих робіт: https://www.human.ua/winners-challenge