Ксенія Фукс розкаже чернівчанам про «12 сезонів жінки»

20 червня письменниця Ксенія Фукс презентує у Чернівцях роман у новелах «12 сезонів жінки», який увійшов до короткого списку «Книга року BBC – 2020». Презентація відбудеться у Літературному целанівському центрі (вул. Кобилянської, 51). Початок о 15:00. Модеруватиме презентацію письменник Максим Дупешко.

Книжка «12 сезонів жінки»вийшла у співпраці «Видавництва 21» та Літературної агенції OVO рік тому і мала бути презентована під час «Книжкового Арсеналу», який через пандемію не відбувся. Але восени 2020 письменниця активно презентувала книжку у Німеччині та Швейцарії, зокрема у Франкфурті, Карлсруе, Женеві, Дрездені, Штутгарті, Мюнхені, Хемніці, Марбурґу, Кобленці, всюди збираючи доволі великі аудиторії, адже ті розмови, до яких спонукають її тексти, актуальні та важливі.

Роман«12 сезонів жінки» складається із 12 новел, об’єднаних між собою головними персонажами, але не пов’язаних хронологічно. Імена героїням новел письменниця підібрала так, аби перша літера імені відповідала першій літері назви місяця.Але те, про що пише Ксенія Фукс, – зовсім не казка, а реальність, яка за своєю оголеністю, болісною правдивістю, сміливістю говорити про табуйоване без жодних формул оминання, суспільним викликом, ситуаціями, більше вписується в етику та естетику іншого шанувальника сезонів – Кім Кі Дука. Ксенія Фукс розповідає про сучасну жінку, акцентуючи на тих проблемах, з якими вона стикається – соціальних і психологічних. Письменниця відверто і сміливо говорить про те, що часто замовчується. «Мені хотілося написати відверту, чесну та сміливу книгу про те, що присутнє в нашому суспільстві, але не всі готові це визнавати чи про це говорити. Сексуальність, сексуальна орієнтація, побутове насилля, психологічне насилля, застарілі гендерні ролі, проблеми самосприйняття», – говорить Ксенія Фукс з приводу того, до чого їй найважливіше було привернути увагу читачів, суспільства загалом. І продовжує про мотивацію взятися за написання подібної книжки: «Мене в принципі цікавлять якісь табуйовані теми або теми, пов‘язані з певними соціальними проблемами. Ідея написати саме таку книгу прийшла якось сама собою, були написані деякі історії про жінок, і потім я вирішила їх об‘єднати в такий собі маніфест, присвячений сучасній жінці, показати, з якими непростими життєвими ситуаціями ця жінка зіткається і наскільки різними та суперечливими вони можуть бути».

Ксенія Фукс оповідає свої історії талановито, цікаво, захопливо, але її книга важлива насамперед з погляду терапевтичного, оскільки ця розмова – ще один крок до здорового суспільства, яке вміє працювати зі своїми травмами і яке готове до адекватної комунікації.

Проілюструвала книжку Катерина Дорохова, передмову написала Христя Венгринюк.

Інтерв’ю з Ксенією Фукс: https://www.books-xxi.com.ua/news/manifest-prisvyachenij-suchasnij-zhintsi-kseniya-fuks–pro-12-sezoniv-zhinki

Довідка про Ксенію Фукс

Ксенія Фукс(нар. 1988 р. у м. Донецьк) – громадська активістка, художниця, головна редакторка та співзасновниця україно-німецького журналу «Gel[:b]lau», голова та співзасновниця ГО «Українське ательє культури та Спорту» в м. Штутгарт. Закінчила Донецький національний університет за фахом «Англійська мова та література» та Штутгартський університет медіа за фахом «Реклама та маркетингові комунікації».

Лауреатка літературного конкурсу Смолоскип-2018 р. за роман «По той бік сонця», який увійшов до короткого списку «Книга року BBC – 2019». Пише статті про психологічні проблеми в суспільстві для «Українського Тижня».

Живе в Штутгарті, любить мистецтво, подорожі та кроликів.

peredplata