На Буковині тривають весняно-польові роботи: що посіяли в області 

На Буковині тривають весняно-польові роботи. Зокрема, аграрії підготовлюють ґрунт та сіють ярі сільгоспкультури, завершують підживлення озимини та проводять захист посівів від шкідників, хвороб та бур’янів. Про це інформує Управління агропромислового розвитку Чернівецької обласної військової адміністрації.

Очікується, що цього року посівна площа сільгоспкультур в усіх категоріях господарств складе 310,1 тис. га. Це на 2,1 тис. га більше, ніж торік. У структурі посівних площ зерновий клин, включно з кукурудзою на зерно, займе 121 тис. га, що на 7% більше, ніж в 2021 році.

Загалом планують посіяти:

🔸озимі зернові культури – на площі 39,1 тис. га
🔸ярі зернові і зернобобові – 81,9 тис. га (у тому числі – 63,4 тис. га кукурудзи на зерно)
🔸технічні культури – 93,6 тис. га
🔸овоче-баштанні культури – 13,9 тис. га
🔸картоплі планують посадити 34,9 тис. га, що майже на рівні минулого року
🔸близько 46,7 тис. га займуть кормові культури.

В Управлінні наголошують, це попередня структура посівних площ, яка може дещо змінитись залежно від наявної кількості посівного матеріалу та погодних умов.

Посіви озимих зернових культур та ріпаку підживлено. Завдяки сприятливим погодним умовам та своєчасному догляду вони переважно в доброму та задовільному стані.

В області активно триває сівба пізніх ярих сільгоспкультур. Наразі посіяно 183,5 тис. га із запланованих 226 тис. (81,2%). З них, 69,4 тис. га займають ярі зернові та зернобобові культури, в тому числі 53,1 тис. га – кукурудза на зерно. Зокрема, посів ранніх зернових та зернобобових культур (пшениці, ячменю, вівса, гороху), який аграрії області розпочали в першій декаді березня, вже завершено.

Також, посіяно цукрові буряки на площі 1,8 тис. га, ріпак ярий – 0,1 тис. га, соняшник – 20,5 тис. га, сою – 33,7 тис. га, гірчицю – 0,2 тис. га, однорічні та багаторічні трави – 4,1 тис. га, кормові культури – 8,5 тис. га, овоче-баштанні культури – 10,5 тис. га та посаджено 34,7 тис. га картоплі.

Посів кукурудзи, сої, гречки, квасолі, сорго, овоче-баштанних та деяких інших культур ще триває.

peredplata