Перевіркою закупівель КП «Чернівціводоканал» виявлено втрат фінансових ресурсів на суму понад 9 млн гривень

Фахівці Управління Західного офісу Держаудитслужби в Чернівецькій області провели перевірку закупівель електроенергії Комунальним підприємством «Чернівціводоканал», під час якої встановлено втрат фінансових ресурсів на суму 9,4 млн гривень.  

Про це іформує прес служба Управління Західного офісу Держаудитслужби в Чернівецькій області. 

Так, за результатами відкритих торгів на закупівлю електроенергії переможцем було обрано постачальника, який запропонував найнижчу ціну, і у лютому 2021 року з ним укладено договір про закупівлю.

Проте, в цьому ж місяці до зазначеного договору було укладено дві додаткові угоди про підвищення ціни одиниці електроенергії, та ще одну таку ж додаткову угоду укладено наступного місяця, внаслідок чого ціну збільшено загалом на 26%. При цьому, вказані підвищення ціни проведено в порушення вимог законодавства без належного документального обґрунтування коливання ціни на ринку у відповідних періодах. Більше того, фактично в період між укладенням основного договору та зазначеними додатковими угодами на ринку електроенергії мало місце зниження ціни закупівлі електроенергії. 

Через неправомірне підняття ціни, з урахуванням подальших змін до договору Підприємством було зайво сплачено постачальнику 9,4 млн гривень.

За результатами перевірки підприємству направлено вимоги щодо усунення виявлених порушень шляхом стягнення з постачальника зайво отриманих коштів.

Матеріали перевірки передано до правоохоронних органів.