Ще один податок. Тепер на обмін валюти

Ще один податок. Тепер на обмін валютиМіністерство доходів і зборів розробило поправки до закону \”Про збір на обов\’язкове державне пенсійне страхування\”, якими запропоновано повернути оподаткування безготівкових валютообмінних операцій. Суб\’єктів зовнішньоекономічної діяльності хочуть змусити платити збір до 1% при купівлі іноземної валюти в безготівковій формі.

Як пише \”Комерсант-Україна\” в матеріалі \”Імпортери поплатяться валютою\”, така практика застосовувалася з кінця 1990-х років. Ставка збору постійно знижувалася, і лише в липні 2010 року уряд на вимогу Міжнародного валютного фонду (МВФ) призупинив його сплату. У 2011 році збір був скасований.
Повернення збору передбачено президентським національним планом впровадження реформ на 2013 рік. У пояснювальній записці до законопроекту чиновники кажуть про збір як про додаткове джерело формування держбюджету, кошти якого спрямовуються на виплату пенсій, надбавок до пенсійних виплат та їх підвищення. Тобто надходження, обсяг яких у Міндоходов не розрахували, підуть на покриття дефіциту Пенсійного фонду, а не на його реформу.
Платниками збору стануть як мінімум всі імпортери. Минулого року вони купили іноземних товарів і послуг на $91,4 млрд. Сплата одновідсоткового збору дала би Пенсійному фонду 7,3 млрд грн. Це майже в три рази менше щомісячних пенсійних виплат.
Збір з безготівкових операцій купівлі-продажу валюти діяв в Україні з 1998 року як тимчасовий захід щодо скорочення дефіциту бюджету Пенсійного фонду (ПФ). У різні роки його ставка становила від 0,2% до 1,5%, однак суб\’єкти зовнішньоекономічної діяльності створювали схеми, що дозволяли ухилятися від сплати, домагалися в суді відстрочок або списання.
У липні 2010 року бізнес був звільнений від збору, але вже через два роки Державна податкова служба запропонувала його повернути. Податківці тоді виступили з ініціативою зниження єдиного соціального внеску і запропонували компенсувати падіння доходів ПФ введенням тривідсоткового збору з безготівкових операцій (додаткові надходження 14 млрд грн).

Джерело та світлина gazeta.ua

Новини Партнерів