Національне антикорупційне бюро повідомило про підозру голові НБУ Кирилу Шевченку

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру у протизаконних діях голові Національного банку Кирилу Шевченку у період його керівництва «Укргазбанком». Про це НАБУ повідомило 6 жовтня.

Бюро пише, що не знає, де перебуває Шевченко, тому його підозру залишили за місцем роботи, а саме у Національному банку України.

НАБУ та САП викрили організовану групу на чолі з колишнім головою правління ПАТ АБ «Укргазбанк», яка протягом 2014-2019 років незаконно вивела із фінансової установи 206 млн грн. Вони нібито платили посередникам за залучення грошей великого бізнесу та державних установ. Насправді посередництво відбувалося лише на папері: клієнти розміщували кошти в «Укргазбанку» на депозити з власної ініціативи. «Укргазбанк» платив псевдопосередникам за послуги, які ті ніколи не надавали і про які більшість клієнтів банку навіть не знали.

6 жовтня 2022 року п’ятьом учасникам цієї групи повідомили про підозру у розтраті шляхом зловживання своїм службовим положенням коштів «Укргазбанку» та у службовому підробленні.

Псевдопосередниками виявилися фізичні особи-підприємці, самозайняті та юридичні особи. Більшість із них зареєстровано виключно для участі у схемі: після отримання коштів вони припиняли свою діяльність. За час роботи схеми «Укргазбанк» зробив понад тисячу переказів на адресу 52 псевдопосередників, витративши, як уже було сказано вище, понад 206 млн. грн.

Організатором схеми НАБУ та САП вважають першого заступника голови правління «Укргазбанку», який невдовзі очолив його за рішенням уряду. Він ініціював зміну внутрішніх документів для легітимізації схеми, усуваючи перешкоди для скоєння злочину, затверджував умови співпраці з посередниками та здійснював контроль за виплатами.

Шевченко обіймав посаду першого заступника голови правління «Укргазбанку» з 7 жовтня 2014 року. При цьому листопад 2014 року слідство вважає часом початку дії схеми. З 26 грудня 2014 року чинний голова Нацбанку працював на посаді виконуючого обов’язки голови правління «Укргазбанку», з 28 травня 2015 року по 16 липня 2020 року — був головою правління фінустанови, після чого 16 липня того ж року Верховна рада призначила Шевченка керівником НБУ за пропозицією президента України Володимира Зеленського.

Нагадаємо, що 4 жовтня Кирило Шевченко подав у відставку у відставку через стан здоров’я. На його місце мають призначити колишнього голову Ощадбанку Андрія Пишного.

Джерело: https://psm7.com