На Буковині найближчим часом запрацює пункт пропуску для вантажівок «Красноїльськ – Вікову де Сус»

«Відкритий кордон»: завершується облаштування інфраструктури пункту «Красноїльськ – Вікову де Сус» на кордоні з Румунією 
Роботи з реконструкції пункту пропуску «Красноїльськ – Вікову де Сус» на кордоні України та Румунії, а також облаштування допоміжної інфраструктури, знаходяться на фінальному етапі.
 
«Проєкт реконструкції пункту пропуску «Красноїльськ – Вікову де Сус» на кордоні з Румунією був фактично заморожений з 2016 року. Сьогодні потреба у ньому критична, адже в умовах війни Україна та Європа потребують нових логістичних маршрутів для торгівлі.
 
Уже найближчими тижнями плануємо дозволити проїзд у пункті пропуску автівок до 7,5 тонн та порожніх вантажівок. Паралельно працюємо з румунськими колегами над прискоренням розбудови інфраструктури зі сторони Румунії.
 
Вдячний партнерам за співпрацю. Розраховуємо не тільки на швидке завершення робіт на цьому пункті пропуску, але й на розвиток нових спільних логістичних проєктів», – прокоментував Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України.
 
Цей пункт пропуску передбачається для руху вантажних автомобілів. Запускати роботу на цьому пункті планується в два етапи:
– вже у жовтні буде дозволено проїзд транспортних засобів вагою до 7,5 тонн та порожніх вантажівок;
– після завершення робіт з румунської сторони пункт пропуску запрацює як повноцінний вантажний переїзд.
 
Очікується, що запуск цього пункт дозволить суттєво розвантажити пункт «Порубне – Сірет».
 
На сьогодні будівельна готовність пункту пропуску складає 95%. Також проводяться роботи з облаштування допоміжної дорожньої інфраструктури.
 
Нагадаємо, проєкт «Відкритий кордон» започатковано цьогоріч в рамках домовленостей Президента України Володимира Зеленського та Президента Польщі Анджея Дуди та погоджено на україно-польських міжурядових консультаціях.
 
У рамках нього вже оновлено та розширено пропускну спроможність пункту пропуску «Краківець – Корчова», а також знайдено рішення для зменшення черг на пункті «Ягодин – Дорогуськ».
 
Також планується впроваджувати цифрові рішення для посилення логістичного значення пунктів пропуску. Зокрема, вже найближчим часом буде впроваджено електронну чергу для водіїв вантажівок.