Чи зможе Україна виплачувати пенсії та зарплати в 2023 році: Шмигаль дав відповідь

Кабінет Міністрів розраховує у 2023 році покрити всі соціальні бюджетні видатки, пов’язані із виплатою пенсій, зарплат бюджетникам, допомоги внутрішньо переміщеним особам та людям з інвалідністю за допомогою макрофінансової допомоги від Європейського Союзу.

Під час засідання уряду прем’єр-міністр Денис Шмигаль нагадав, що на 2023 рік Європарламент схвалив виділення “макрофіну” на суму 18 млрд євро.

“Це означає, що Україна зможе покрити всі соціальні бюджетні видатки: пенсії, зарплати бюджетникам, допомогу внутрішньо переміщеним особам та людям з інвалідністю тощо. Дякую європейським друзям за віру в наше майбутнє та внесок у нашу спільну перемогу”, – сказав він.

Також голова уряду згадав про грантову допомогу від США в розмірі 4,5 млрд доларів, які також підуть на виконання державою своїх соціальних зобов’язань перед українцями.

“Загалом від американських партнерів цьогоріч ми вже отримали 13 млрд доларів прямої бюджетної підтримки. Ці кошти допомагають нам зміцнити економіку та забезпечити надання основних державних послуг”, – сказав він.

Також Шмигаль заявив, що уряд залучить ще 500 млн доларів від Міжнародного банку реконструкції та розвитку.

“Завдяки ухваленим сьогодні урядовим рішенням, Україна залучить ще 500 млн доларів від Міжнародного банку реконструкції та розвитку. Це частина великого проекту підтримки державних видатків для забезпечення стійкого державного управління. Кошти спрямуємо на підтримку малозабезпечених, внутрішньо переміщених осіб, на зарплати вчителям та лікарям”, – сказав голова уряду.