У Чернівцях демонтаж аварійного будинку на Руській вартував понад 3 млн гривень – Зазуляк

У Чернівцях завершили розбирати аварійний будинок на вулиці Руській, 6, стіна якого обвалилась 20 вересня. Роботи з демонтажу тривали два тижні й вартували понад 3 мільйони гривень з міського бюджету.

Про це раніше повідомляє Суспільне з посиланням на заступника міського голови Василя Зазуляка.

Раніше на демонтаж будинку виділили понад 7 мільйонів гривень. Ці гроші перерозподілили з видатків для благоустрою на експлуатацію об’єктів житлово-комунального господарства. Рішення про це ухвалили на позачерговому виконкомі 22 вересня.

Зазуляк каже, суму у 7 мільйонів гривень визначили за попередніми розрахунками будівельних організацій, які виїхали на місце під час обвалу. Наразі вартість усіх робіт становить понад 3 мільйони гривень

“Це небезпечні роботи, верхні поверхи по цеглі фактично демонтовували. Передбачалося, що буде багато ручної праці, але сьогодні вся робота разом з вивозом сміття та облаштуванням паркану вартуватиме трохи більше ніж 3 мільйони гривень”.

Наразі з місця обваленого будинку потрібно вивезти будівельне сміття, огородити підвальний поверх та замурувати отвір у стіні сусіднього будинку. Він утворився, бо будівлі мали спільну сходову клітку та стіну.

“Сподіваюся, вже найближчими днями зможемо відновити рух громадського транспорту. Це зараз велика проблема, особливо людей, які живуть у мікрорайоні “Гравітон” та рухаються у тому напрямку”, – каже Зазуляк.

Що відомо про обвал будинку на вулиці Руській, 6

  • Черговий обвал стіни будинку трапився ввечері 20 вересня. Вдень мешканці дали згоду на переселення, тому на момент обвалу покинули будинок. Ніхто не травмувався.
  • Вперше частина стіни у будинку на вулиці Руській, 6 у Чернівцях обвалилася два роки тому внаслідок зливи. Відтоді мешканцям рекомендували не жити у квартирах.
  • У липні 2023 року в цьому аварійному будинку трапилося ще два обвали. Тоді обмежували газопостачання. Спочатку у міськраді мешканцям будинку пропонували співфінансувати ремонт, але після другого обвалу у липні ремонтувати будинок планували лише за гроші з міського бюджету. Й на час ремонту пропонували переїхати в однокімнатні квартири. Мешканці не погоджувалися: хотіли, щоб їм запропонували рівноцінні двокімнатну та трикімнатну.

 

peredplata