До уваги буковинців! На нерухомість з’явиться нова декларація

Цьогоріч податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки поповнив місцеву скарбницю на 51,4 тис. грн. На сьогодні в Чернівцях обліковуються 33 платники податку на нерухоме майно – юридичні особи. Нараховані суми податку в повному обсязі надійшли до місцевої скарбниці.
Повідомляє Інформаційно – комунікаційний відділ ДПІ у м. Чернівцях.

Нагадаємо, що платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об\’єктів житлової нерухомості.
Ставки податку встановлено рішенням міської ради у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.

У Чернівцях для юридичних осіб ставка податку встановлена в таких розмірах: 1 відсоток – для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів; 2,7 відсотка – для квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв. метрів.

Державна податкова інспекція у м. Чернівцях звертає увагу, що у зв’язку з прийняттям Закону України від 4 липня 2013 року № 404-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв\’язку з проведенням адміністративної реформи» та з метою реалізації вимог ПКУ, виникла необхідність затвердження нової форми Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Фахівцями Міндоходів розроблено проект наказу на заміну діючого наказу Міністерства фінансів України від 25 грудня 2012 року № 1408.
Регуляторний акт відомства має забезпечити виконання вимог статті 265 розділу ХІI Податкового кодексу та пункту 4 Положення про Міністерство, затвердженого Указом Президента України від 18 березня 2013 року № 141/2013. Ця форма забезпечить складання і подання платниками податків податкових декларацій щодо об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб, а також у разі наявності в платників декількох об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, та сум податкових зобов’язань.

У разі прийняття наказу Міністерства доходів і зборів України «Про затвердження форми Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» платники податку на нерухоме майно будуть самостійно обчислювати річну суму податку, виходячи з житлової площі об’єкта оподаткування (на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт, в тому числі його частку), розмірів ставок податку, а також подавати декларації та сплачувати податок у порядку, встановленому статтею 265 розділу XІI ПКУ.

Також нагадуємо, що фізичні особи до 31 грудня поточного року можуть заздалегідь провести звірку даних, щодо сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Для цього потрібно звернутися до податкової інспекції за місцем реєстрації власника нерухомості.