На Буковині завершили посівну: скільки і чого засіяли

Буковинські аграрії завершили посівні роботи.

Завдяки ранній весні та сприятливим погоднім умовам посів ярих сільгоспкультур цьогоріч провели вчасно з дотриманням агротехнічних термінів та значно швидше, ніж у попередні роки. Аграрії також продовжують догляд за сільгоспкультурами: проводять підживлення посівів та їх захист від шкідників, хвороб та бур’янів, рихлення просапних культур, підгортання картоплі.

Ярими культурами під урожай 2024 року в усіх категоріях господарств області за оперативними даними засіяли 223,2 тис. га, що становить 71,9% від всієї посівної площі сільськогосподарських культур. Зокрема, ярі зернові та зернобобові культури посіяли на площі 79,5 тис. га, технічні та олійні культури – 84,7 тис. га, кормові культури – 11,0 тис. га, овоче-баштанні продовольчі культури – 12,9 тис. га, картоплю – 35,1 тис. га. 

Порівняно з минулим роком збільшились посівні площі сої – на 2,9 тис. га і соняшнику – на 2,2 тис. га. Таким чином аграрії дотримуються чергування сільгоспкультур в сівозміні.

Також впливають і потреби ринку, певні проблеми з логістикою, реалізацією врожаю зернових культур, високі затрати на вирощування у порівнянні з низькими цінами на продукцію.

За попередніми підсумками, загальна посівна площа ярих та озимих сільгоспкультур під урожай 2024 року в області складає 310,3 тис. га, що на 0,3% більше рівня 2023 року.

Джерело: Управління агропромислового розвитку Чернівецької ОДА

peredplata

Залишити відповідь