Китай відмовляється від американських літаків Boeing

Наш власний кореспондент Ростислав Демчук передає з Брюсселя: 
-Китай відмовляється від американських літаків Boeing і перелаштовується на франузькі Airbus: ескалація торгової війни між Китаєм і США зростає
Це другий попереджувальний постріл Вашингтону. Першим пострілом була зупинка поставок у США рідкісних металів та мінералів.
Сьогодні Китай офіційно наказав своїм авіакомпаніям припинити подальші закупівлі літаків Boeing, а також припинив постачання китайських запчастин на заводи Boeing. Цей наказ стосується не лише тарифів — це крок широкого спектру, націлений на авіаційні та аерокосмічні інтереси США.
Зараз понад 10 000 літаків Boeing літають по всьому світу, деталі та вузли яких виготовлені в Китаї. Компанія Boeing Tianjin Composites Co. Ltd, розташована в Тяньцзіні, є спільним підприємством з Корпорацією авіаційної промисловості Китаю (AVIC).
Більше ніяких літаків Boeing для китайських перевізників: призупинення поставок по всій галузі, а також припинення будь-яких закупівель обладнання для літаків у американських постачальників.
Трамп у своїй соцмережі Truth Social заявив, що Китай “відмовився від великої угоди з Boeing”, яку було укладено під час його першої каденції.
Нові обмеження Китаю стосуються не лише Boeing і рідкісних металів. Це попереджувальний постріл у більш масштабній економічній війні. Китай виявляє гнучкість, даючи зрозуміти, що може завдати удару по будь-якій галузі: технологіям, культурі, фінансам і навіть по казначейству США. США не можуть претендувати на високі позиції. Тепер кожен крок має наслідки і, схоже, що в Білому домі це починають розуміти. Інакше як пояснити зміну риторики Вашингрона по відношенню до КНР. Мовляв, “США готові домовлятися з Китаєм, але Пекін також має проявити таку ж готовність”. Це сьогоднішні слова прес-секретарки Білого дому Керолайн Левітт.
З усього цього випливає:
Торгова війна не закінчується. Насправді вона лише починається з далекосяжними негативними наслідками… Для Boeing це означає падіння цін на акції, а для світового ринку це означає хвильові ефекти в різних галузях.
Можливо, США ще не знають про це і не розуміють наслідків затіяного, але це не просто торгова суперечка… це ескалація глобальної гри в шахи. І цього разу ставки вищі, ніж будь-коли.
 
 
 
 
 

peredplata

Залишити відповідь