Скільки готівки взяти у закордонну подорож

Подорожуючі за кордон мають право не декларувати готівку, якщо сума не перевищує 10 тис. євро чи еквівалент цієї суми в іншій валюті. Якщо громадянин бажає взяти з собою більше грошей, він зобов’язаний письмово задекларувати суму повністю.

Крім цього, йому необхідно підтвердити зняття готівки з рахунків у банках або інших фінансових установах, виключно на ту суму, що перевищує 10 тис євро. Строк дії таких документів – 30 календарних днів з дня видачі. Про це повідомляє прес-служба Головного управління Міндоходів у Чернівецькій області.

Варто зазначити, що на всій території Європейського Союзу діє єдина форма митної декларації, яку повинні заповнювати фізичні особи при переміщенні готівки у сумі понад 10 тис. євро. У разі перевищення цього ліміту громадянин зобов\’язаний кошти задекларувати в країні в яку він в’їжджає чи з якої виїжджає.

Подає фізична особа митну декларацію двічі – як при ввезенні, так і при вивезенні з території Євросоюзу понад 10 тис. євро. Важливо і те, що декларуються не лише готівкові гроші, а також цінні папери, дорожні чеки, векселі. Правило діє, навіть у випадку, коли громадянин проїжджає через країни ЄС транзитом.
У декларації треба вказати паспортні дані, інформацію про власника/власників грошових коштів (це може бути фізична або юридична особа), суму, походження грошей (наприклад, спадок, особисті заощадження, продаж нерухомості, тощо) та їх призначення (інвестування, покупки, тощо). Крім того, необхідно зазначити деталі поїздки (тип транспорту, номер рейсу/потягу/судна).

Якщо в декларації будуть вказані недостовірні або неповні відомості, то громадянин, який її подав, несе покарання, а грошові кошти можуть бути вилучені або конфісковані.

peredplata