ЄС хоче \”заморозити\” фінансування двосторонніх програм із РФ

Європейські політики попередньо визначилися, які саме санкції вони хочуть ввести проти Росії через її агресію проти України. Остаточно питання мають розглянути сьогодні ввечері на засіданні Європейської Ради.

Зокрема, у проекті висновків ЄвроРади ідеться про те, що вона проситиме Європейський Інвестиційний Банк призупинити фінансування нових проектів у Росії, а Європейську комісію – переоцінити відносини з Росією з метою призупинення реалізації програм двостороннього та регіонального співробітництва та продовжити розширяти обмежувальні заходи. Фінансування Росії призупинить і Європейський банк реконструкції та розвитку, передає УНІАН.

\”Проте, проекти, які стосуються виключно громадянського суспільства, будуть виключені\”, – зазначається в проекті.

Європейська Рада також планує поставити перед Радою ЄС (на рівні міністрів) завдання продовжити \”розширення обмежувальних заходів з прицілом на юридичні особи, які матеріально чи фінансово підтримують дії, що підривають чи погрожують суверенітету, територіальній цілісності та незалежності України\”.

\”У відповідності з політикою невизнання незаконної анексії Криму та Севастополя, Європейська Рада просить Європейську комісію та Європейську службу зовнішніх зв\’язків представити пропозиції щодо додаткових заходів, зокрема, на обмеження інвестицій. Європейська Рада також очікує, що міжнародні фінансові інститути утримаються від фінансування будь-яких проектів, які прямо чи опосередковано визнають незаконне приєднання Криму і Севастополя\”, – зазначається в документі.

Нагадаємо, дев\’ять \”друзів Путіна\” можуть заблокувати введення санкцій ЄС проти Росії.

peredplata