Міжнародний валютний фонд вимагає від Києва не тільки підвищення тарифів на газ для. МВФ наполягає на збільшення резервного фонду держбюджету з 3 млрд. грн до 5 млр. грн, а також розширити прогресивну шкалу оподаткування фізичних осіб
МВФ наполягав на одномоментному підвищенні тарифів на газ для населення на 30% і для теплокомуненерго на 60%.
\”Валютний фонд міг би погодитися на плавне підвищення тарифів. Проте в Кабінеті міністрів розраховують на успішний результат газових переговорів з Росією, тому на даний момент коригування тарифів небажана\”, – сказало джерело, знайоме з ходом переговорів.
Враховуючи, що природний газ становить близько 70% у структурі тарифу на тепло, його подорожчання на 60% для ТКЕ підвищить тариф на централізоване опалення в середньому на 42%. В цілому зростання вартості газу, тепла та гарячої води може додати до споживчої інфляції до 2,1 процентного пункту.
Питання коригування тарифів ЖКГ виявився не єдиною проблемою в ході переговорів. У МВФ наполягають на внесенні коректив у бюджет 2012 року, пропонуючи розраховувати його, ґрунтуючись на зростанні ВВП на 4%, а не на раніше закладених 5%. \”Обсяг номінального ВВП в 2011 році, навіть у разі 4-процентного зростання економіки, буде вище очікуваного і досягне запланованого нами рівня. Тому корекція не потрібна\”, – додав співрозмовник видання.
Однак цей аргумент не переконав МВФ. У результаті було запропоновано перерахувати доходи держбюджету на основі більш реалістичного прогнозу зростання ВВП, в результаті чого його дохідна частина повинна бути знижена на 3 млрд. грн.
Джерело уточнило, що МВФ запропонував збільшити резервний фонд держбюджету з 3 млрд. грн до 5 млрд. грн, а також розширити прогресивну шкалу оподаткування фізичних осіб. До 2011 року в Україні стягувалося 15% від доходів громадян. З 1 січня введена ставка 17% для випадків, коли щомісячний дохід громадянина перевищує десятиразовий розмір мінімальної зарплати на початок року (941 грн) – тобто понад 9410 грн.
Враховуючи, що 1 грудня прожитковий мінімум збільшиться до 1004 грн, підвищена ставка податку може торкнутися середнього класу.
Як повідомлялося, місія Міжнародного валютного фонду взяла паузу для проведення додаткового відпрацювання технічних питань.
Раніше Reuters з посиланням на джерело повідомило, що двотижневі переговори місії Міжнародного валютного фонду з українською владою, швидше за все, не увінчаються домовленістю про відновлення фінансової допомоги країні. У той же час прем\’єр-міністр Микола Азаров оцінює черговий етап переговорів з МВФ як цілком конструктивний.
Джерело Фокус