Яценюк додав пенсіонерам по 340 грн. до пенсії

Яценюк додав пенсіонерам по 340 грн. до пенсіїПровладна більшість випадково прийняла поправку лідера політичної партії «Фронт Змін» Арсенія Яценюка, згідно з якою 10 мільйонів пенсіонерів мають отримати додатково 334 гривні до пенсії, повідомляє прес-служба \”Фронту Змін\”.

8 липня в інтерв’ю парламентським журналістам Арсеній Яценюк повідомив, що Верховна Рада під час голосування за пенсійну реформу пропустила його поправку стосовно осучаснення пенсій. Вона стосується перерахунку пенсій з 1 січня 2012 року із застосуванням показника середньої зарплатні за 2009 рік, а не 2006-2008 роки, як відбувається зараз. «Вчора вони не хотіли давати мені слово і просто технічно її пропустили, не поставили на голосування. Зараз у комітеті розбираються, як вилучити цю поправку. За нею 10 мільйонів пенсіонерів повинні отримати додатково 334 гривні на місяць. Тому це здобуток», – підкреслив він.

Він зазначив, що в будь-якому разі ухвалений учора закон про реформування пенсійної системи в Україні опозиція оскаржить в Конституційному суді. «Але якщо вони незаконно вилучать цю поправку з тіла закону – то це іще й кримінальна відповідальність», – додав він.

Арсеній Яценюк також повідомив, що подання до КС почали готувати вже сьогодні: «Чим швидше вийде до друку закон про пенсійну реформу – тим швидше буде конституційне подання про визнання його неконституційним».

Він також звернувся з парламентської трибуни до президента України із вимогою застосувати право вето до пенсійного закону.

Довідково: Поправка 40 Арсенія Яценюка на засіданні профільного комітету була врахована повністю. Обговорення цієї поправки в залі не відбувалося. Тому згідно з регламентом Верховної Ради України вона вважається прийнятою в запропонованій комітетом остаточній редакції: «Пенсії, обчислені згідно із Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» із застосуванням показників середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України за 2006-2008 роки підлягають перерахунку з 1 січня 2012 року із застосуванням показника середньої заробітної плати в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» враховується для обчислення пенсії за 2009 рік».

Новини Партнерів