Перевізники хочуть, щоб у Чернівцях підняли вартість проїзду в маршрутках до 8 гривень

У Чернівцях приватні підприємці, які надають послуги з перевезення пасажирів у маршрутних автобусах, запропонували виконавчому комітету міськради підвищити вартість проїзду в маршрутках.

Про це кореспонденту molbuk.ua повідомив директор фірми-перевізника Олег Лонтківський.

Зокрема, він сказав, що перевізники просять у влади підняти вартість проїзду до 7,5-8 гривень за поїздку.

“Маємо право просити підвищення тарифу за законом. Якщо на 10% підвищується зарплата, паливно-мастильтні матеріали, або запчастини, це вже привід подати розрахунок на новий тариф. З нового року мінімальна зарплата зросла на 550 гривень. Навіть за цим параметром ми вже повинні підвищувати тариф. І хоч долар упав, але ціна на запчастини та комплектуючі до автобусів не знизилася”, – повідомив керівник фірми-перевізника.

Підвищення тарифу – тривалий процес і розтягнеться приблизно на три місяці. Спочатку їх мають погодити у різних управліннях, потім проведуть громадські обговорення і лише після цього тарифи може затверджувати виконком. Але і це не гарантія, що це погодяться зробити. Дуже часто тарифи стають політичним питанням.

Перевізники не знають, чи погодяться це зробити у міській раді. Але зазначають, низька ціна лише погіршить якість перевезень.

– Щоби точно сказати про ціну, потрібно зробити розрахунок. Але вона за нашими розрахунками становитиме орієнтовно 7,5 гривень, – каже Олег Валентинович. – Минулого разу подавали економічно обґурнтований тариф 6 гривень, отримали – 5 гривень. Не факт, що нам цього року затвердять повний тариф, який подаємо.

Якщо ж залишать тариф 5 гривень, він для нас буде збитковим. Адже складно буде виплатити зарплату, доведеться скорочувати водіїв. А це, відповідно призведе до скорочення рейсів.

Нагадаємо, у Чернівцях з 1 лютого в Чернівцях можуть підняти з трьох до п’яти гривень вартість проїзду в міському електротранспорті.

peredplata