«Чернівцітеплокомуненерго» заборгувало за розподіл газу майже 22 мільйони гривень

Станом на початок вересня борг МКП «Чернівцітеплокомуненерго» перед АТ «Чернівцігаз» становить 21,8 млн грн. З березня 2020 року, кошти, що надходили від міського теплопостачального підприємства, лише частково погашали поточні щомісячні нарахування. На початок опалювального сезону сума заборгованості тепловиків прогнозовано збільшиться до 26,7 млн грн, що натомість унеможливлює підключення об’єктів теплокомуненерго до системи газопостачання на опалювальний період.

 

Напередодні опалювального сезону, що має стартувати вже за місяць, надзвичайно гостро постало питання заборгованості МКП «Чернівцітеплокомуненерго» перед АТ «Чернівцігаз» за послуги з розподілу природного газу.

 

Зважаючи на значну суму заборгованості, ще в липні, «Чернівцігаз» звернувся до Господарського суду з позовною заявою про стягнення з МКП «Чернівцітеплокомуненерго» боргу в розмірі 11,5 млн грн. Відтоді, заборгованість підприємства комунальної теплокомуненергетики зросла до 21,8 млн грн. Про це повідомляє  пресслужба АТ «Чернівцігаз».

 

Відтак, «Чернівцігаз» направив звернення на Чернівецьку обласну державну адміністрацію, Чернівецьку міську раду та директору МКП «Чернівцітеплокомуненерго» в яких поінформував, що без повного погашення заборгованості до 01.10.2020 року, об’єкти міської теплоенергетики не будуть підключені до газорозподільної системи. В результаті це призведе до неможливості забезпечення тепловою енергією населення м. Чернівці протягом нового опалювального сезону та створить серйозну соціальну напругу в регіоні.

 

До слова, сума заборгованості населення за газ та послуги теплопостачання вже перевищує 114 млрд грн. Нагадаємо, про це нещодавно заявили експерти Першої енергетичної Асоціації України та підтримали розв’язання проблеми боргів, яке запропонували в законопроєкті №3800-1 депутати різних фракцій ВР. Законопроєкт передбачає механізм списання заборгованості по всьому ланцюжку житлово-комунальних послуг для населення.

Це дозволить провести фінансове оздоровлення та забезпечити економічну стабільність усіх підприємств газової галузі, зокрема, газорозподільних компаній і ТОВ «Оператор ГТС України» та НАК «Нафтогаз України». Аналогічне розв’язання проблеми боргів в енергетиків відбулось у липні. Верховна Рада України ухвалила закон про списання старих боргів між учасниками ринку і 15 липня його підписав Президент.